Vairavimo mokykla Vilniuje pataria, kaip įveikti baimę vairuoti

Vairavimo mokykla VilniujeMokėjimas vairuoti suvokiamas kaip savaime suprantamas dalykas – vairavimo pamokos naudingos ne tik užmiestyje gyvenančioms šeimoms, bet ir miesto gyventojams, siekiantiems išvengti viešojo transporto sukeliamų vargų. Be to, asmenys, turintys vairuotojo pažymėjimą, yra kur kas palankiau vertinami darbdavių ir aplinkinių. Kitaip sakant, kiekvienas suaugęs žmogus jaučia pareigą vairuoti. Deja, tai nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Vairavimo mokykla Vilniuje pataria, kaip išvengti streso ir pasiruošti praktinio važiavimo egzaminui.

Dažnas žmogus tvirtina, kad vairavimas – ne jam, t. y. kad jis negali išmokti vairuoti. Čia ir slypi didžiausia problema. Iš tiesų, jei žmogui netrukdo jokie fiziniai apribojimai, jis tikrai gali vairuoti. Koją kiša ne kažkokie įgimti vairavimo trikdžiai, o pačio žmogaus baimės.

Vairavimo mokykla Vilniuje teigia, kad sunkiausia žmogui įveikti jį kankinantį nerimą. Daugelis jaunųjų vairuotojų nepasitiki savo jėgomis ir mano, kad negalės įveikti sudėtingų situacijų kelyje, nežinos, ką daryti, jei automobilis suges ir t. t. Šis nerimas neturi jokio realaus pagrindo. Pirmiausia, jei vairuotojas laikysis visų saugos reikalavimų ir vadovausis kelio ženklais, nelaimių jis tikrai išvengs. Jei automobilis suges, o vairuotojas nežinos, kaip jį sutaisyti, į pagalbą atskubės transporto priemonių remonto bendrovės.

Minėtasis nerimas yra susijęs su savęs nuvertinimo problema. Atlikti tyrimai patvirtino, kad ši situacija artimesnė moterims – jos mano, kad neturi pakankamai geros orientacijos transporto priemonės vairavimui ir netiki savo jėgomis. Toks įsitikinimas gali pridaryti itin daug bėdų, kadangi savo jėgomis nepasitikintis žmogus nebus atidus teorinių paskaitų metu („juk vis tiek nieko nesuprasiu“), o padaręs klaidą vairavimo metu, nuspręs viską mesti, kadangi „vis tiek nesugebėsiu“. Vairavimo mokykla Vilniuje tvirtina, kad savęs nuvertinimas trukdo net ir itin gerai pasiruošusiems mokiniams, todėl siekiantiems aukščiausių rezultatų rekomenduojama nusiraminti, atsipalaiduoti, pasitikėti savimi ir savo jėgomis. Nepamirškite – jei tik norėsite, vairuoti tikrai galėsite. Viskas priklauso nuo jūsų vidinių nuostatų.

Vienas iš retesnių atsisakymo vairuoti faktorių yra baimė išeiti iš komforto zonos, pvz., asmuo yra pripratęs, kad ji veža kiti, t. y. jam nereikia sukti galvos ir galvoti apie eismo sąlygas kelyje, jaudintis dėl kelio ženklų ar šviesoforo. Vis dėlto, atlikti tyrimai generuoja priešingus rezultatus – gebėjimas vairuoti suteikia žmogui daugiau vidinės stiprybės ir padeda pasitikėti savimi, t. y. vairuojantis asmuo jaučiasi savarankiškas, galintis pats savimi pasirūpinti ir nepriklausantis nuo kitų.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *