Tinkamas kraujospūdžio aparatas

kraujo spaudimo aparataiKraujo spaudimo aparatai yra svarbūs įrenginiai, kurie turi būti ne tik kiekvienoje medicinos įstaigoje, bet ir namuose. Ypač kraujospūdžio matuoklis dažnai matomas pas senus žmones arba tuos, kurie kenčia nuo kraujagyslių ar širdies ligų, todėl šis aparatas yra ne tik svarbus žmogaus sveikatai, bet kartais net gyvybei. Kadangi didžioji dalis žmonių visame pasaulyje turi kraujospūdžio sutrikimų, tai gamintojai stengiasi sukurti, kuo kokybiškesnius bei patogesnius kraujo spaudimo aparatus. Juk nuolatinis arba reguliarus kraujospūdžio matavimas gali padėti fiksuoti kraujospūdžio pokyčius, o ir gydytojams lengviau nustatyti bei pritaikyti gydymą.

Šią procedūrą kiekvienas gali atlikti namuose, nereikia būtinai kreiptis į gydytojus, kurie galėtų tai padaryti, tačiau namuose turint rankinį kraujospūdžio aparatą yra itin sunku vienam pamatuoti spaudimą. Dažniausiai, tai daroma kito žmogaus pagalba. Mechaniniai kraujospūdžio aparatai yra šiek tiek pigesni nei elektroniniai. Jie skiriasi tuo, kad mechaninį reikia pripūsti rankiniu būdu. Tačiau mechaniniai kraujo spaudimo aparatai gali būti naudojami tik tokių žmonių, kurie turi gerą klausą bei regą, kadangi stetoskopu reikia klausytis pulso. Todėl nerekomenduojama tokio prietaiso turėti seniems žmonėms arba tiems, kurie gyvena vieni.

Tokiems žmonės geriausia turėti elektronini kraujospūdžio aparatą. Šis prietaisas yra brangesnis, tačiau žymiai patogesnis, kadangi nereikia papildomai kito žmogaus pagalbos norint pasimatuoti pulsą ar kraujo spaudimą. Rankovė pati automatiškai prisipučia, o pulsas automatiškai yra pamatuojamas, todėl papildomo žmogaus matuojant kraujo spaudimą nereikia. Pati sistema LED ekrane parodo rezultatus ir išsaugo informaciją, todėl pamiršus visuomet galima dar kartą peržvelgti rodmenis.

Elektroniniai, taip pat yra skirstomi į automatinius bei pusiau automatinius, skirtumas tarp jų tik toks, kad pusiau automatinius reikia rankiniu būdų pripūsti, o toliau visi rodmenys ir veikimo principas yra toks pat, todėl kiekvienas žmogus renkasi, kaip jam patogiau. Žinoma, pusiau automatiniai yra pigesni, tačiau abiejų kokybė nesiskiria.

Taigi, jeigu reikalingi kraujo spaudimo aparatai, visuomet rinkitės tokį, kuris bus patogesnis. Galima rinktis ne tik žastinį, bet ir skirta riešui, kuris puikiai tinka tiems, kurie turi antsvorio arba jų rankos apimtis yra didesnė. Tačiau patogesnis, bei tikslesnis variantas visuomet išliks tradicinis žastinis kraujo spaudimo matuoklis.

 

 

 

 

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *