Slidinėjimo kelionė su šeima: apie ką turime pagalvoti?

slidinėjimo kelionėsSlidinėjimas yra nuotaikinga pramoga, dovanojanti daug įspūdžių ir geriausių prisiminimų. Tiesa, slidinėjimo kelionės su šeima reikalauja išankstinio pasiruošimo ir tam tikrų taisyklių laikymosi. Minėtasis aspektas ypatingai svarbus tuo atveju, jei į kelionę pasiimate mažamečius vaikus.

Natūralu, kad visiems tėvams aktualiausias klausimas yra vaikų saugumas ir gerovė. Slidinėjimo instruktoriai teigia, kad daugelis tėvų neįvertina to, kad vaikai yra kur kas lankstesni ir imlesni, todėl greitai įsisavina naują informaciją ir jau po kelių treniruočių gali savarankiškai slidinėti. Žinoma, kad išvengtumėte nesklandumų, prieš išvykdami į pasirinktą kelionę, visų pirma užsakykite kelias slidinėjimo pamokas Lietuvoje – taip vaikas kur kas greičiau apsipras prie slidžių ir išmoks savimi pasitikėti.

Vienas dažniausių klausimų – nuo kokio amžiaus vaikas gali pradėti slidinėti? Ekspertai teigia, kad čia vieno atsakymo nėra. Viskas priklauso nuo tėvų noro, vaikų nusiteikimo ir fizinių galimybių. Galima džiaugtis itin gražiais pavyzdžiais, kuomet tėvai į keliones pasiima dar visai mažus vaikus ir leidžia jiems čiuožti kelis metrus. Žinoma, kur kas populiaresnis variantas – į kelionę pasiimti jau kiek vyresnius vaikus, galinčius savarankiškai čiuožti ir išbandyti mažiau pavojingas trasas.

Labai svarbus aspektas – tinkamos įrangos ir drabužių pasirinkimas. Kad jaustumėtės gerai ir patogiai, pagalvokite apie slidinėjimui skirtus rūbus. Vienas populiariausių pasirinkimų – termo drabužiai, užtikrinantys maksimalų komfortą ir neleidžiantys kūnui sušlapti. Su tokiais rūbais visuomet jausitės šiltai ir patogiai, kadangi jie padės palaikyti optimalią kūno temperatūrą. Be to, specialios struktūros audinys puikiai tiks net ir jautriai ar alergiškai odai. Nepamirškite, kad slidinėjimo kelionės reikalauja gana didelių investicijų, kurių didžioji dalis skirta tinkamos įrangos įsigijimui. Ypatingą dėmesį skirkite mažųjų prekėms. Dažna tėvų klaida – per didelių slidžių ar snieglentės pirkimas. Nors toks sprendimas yra praktiškas (įranga tarnaus ne vienerius metus), vis dėlto, per ilgos slidės greitai nuvargins jaunąjį slidininką, vaikas jausis nepatogiai ir praras motyvaciją sportui. Ypatingą dėmesį skirkite saugumo prekėms – šalmams, rankų ir kojų apsaugoms, kurios ne tik sumažina traumų tikimybę, bet ir didina pasitikėjimą savimi.

Jei norite, kad slidinėjimo kelionė paliktų vien tik gerus įspūdžius, skirkite laiko kelionės planavimui. Įvertinkite kelių pasiūlymų privalumus ir trūkumus, nepamirškite atsižvelgti į kainos ir jums siūlomų paslaugų kokybės santykį. Visais atvejais rekomenduojame bendradarbiauti su patikimais slidinėjimo kelionių organizatoriais, kurie padės priimti visus jūsų ir jūsų šeimos lūkesčius atitinkančius sprendimus.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *