Pirkėjų viliojimo menas: ko mes nežinome

akcijaTikriausiai kiekvienas esame atsidūrę situacijoje, kai parduotuvėje prisiperkame maisto produktų ar daiktų, kurių mums visai nereikia, o duonos – mūsų išvykos į prekybos centrą priežasties, taip ir neparsinešame namo. Kodėl? Prekybininkai – puikūs psichologai, jie žino, kaip žmogui įteikti, kad naujo megztuko ar kito daikto tikrai reikia. Štai keletas pirkėjų viliojimo triukų, ant kurių geriau neužkibti.

Akcijos skatina žmones pirkti

Akcija kiekvienam žmogui iš karto asocijuojasi su galimybe sutaupyti ar įsigyti tą patį daiktą pigiau. Ryškios etiketės iš karto patraukia žvilgsnį ir skatina įsigyti, nes vėliau tokios progos gali ir nepasitaikyti. Dažniausiai mes net nepagalvojame, kad kitoje parduotuvėje tas pats daiktas ar produktas gali kainuoti pigiau ir be akcijos. Bet kokia akcija gali padėti sutaupyti, jei perkame tikslingai, o ne vedami klaidingų įsitikinimų.  Pavyzdžiui, pirkti tokius produktus kaip cukrus, kruopos, miltai, aliejus su akcija, išties naudinga, nes anksčiau ar vėliau juos tikrai suvartosite. Prisipirkti greitai gendančių produktų, vien todėl, kad jie šią akimirką yra pigesni, tikrai neverta.

Kuriami stereotipai

Kiekviename prekybos centre ar parduotuvėje galima pamatyti užrašus „Pagaminta Lietuvoje“. Už tokius produktus mes esame pasiruošę sumokėti daugiau, nes mums į galvas yra „įkalta“, kad lietuviškas pienas yra geresnis už lenkišką. Visgi, pienas yra pienas, nesvarbu, kur jis pagamintas. Panaši situacija ir su ekologišku maistu. Specialistai teigia, kad kai kurios cheminės priemaišos neturi jokios įtakos žmogaus organizmui, tačiau mes vis tiek esame pasiruošę sumokėti daugiau už produktą, ant kurio etiketės parašyta „Ekologiškas“.

Protingas prekių išdėstymas

Ar pastebėjote, kad užsukę į parduotuvę, dažniausiai pasukate į dešinę? Taip yra todėl, kad daugelis žmonių yra dešiniarankiai. Šį faktą žinodami prekybininkai, dešinėje judančio srauto pusėje išdėsto brangesnius ir greitai gendančius produktus, o iki būtiniausių maisto produktų neretai tenka žingsniuoti vos ne per visą parduotuvę. Viskas daroma specialiai, kad jūsų kelyje pasitaikytų kuo daugiau įvairesnių produktų ir jūs susigundytumėte juos įsigyti. Tad į parduotuvė geriau visada eiti su išankstiniu prekių sąrašu.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *