Pastatų šiltinimas: kaip išsirinkti?

pastatų šiltinimasŠiais laikais, kai pastatų šiltinimas neapsiriboja vien tik putplasčiu ar stiklo vata, atsiranda kita problema – kaip pasirinkti geriausią namo apšiltinimo būdą. Informacijos apie šiltinimo būdus, ypač internete – tiesiog apstu. Visuose aprašuose, žinoma, teigiama, jog šis būdas pats geriausias arba tinkamiausias pavyzdžiui namų modernizacijai. Tačiau kuo iš tiesų jie skiriasi ir kaip neprašauti lygioje vietoje?

  • Polistirolas arba polistireninis putplastis – bene populiariausias namų apšiltinimo būdas. Tiesa, pripažįstamas ir vienu efektyviausiu bei labiausiai taupančių energiją, sulaikančių šilumą. Jis rekomenduojamas net statybininkų. Tiesa, reikia atkreipti dėmesį į tai, ar jūsų pasirinktas polistirolas yra sertifikuotas Lietuvoje. Šiais laikais, kai prekės neįtikėtinais kiekiais plūsta iš kitų šalių, tai labai svarbu. Kitu atveju net namą šiltinantys specialistai gali atsisakyti tokiu polistirolu šiltinti jūsų namus. Na, o kas liečia šio šiltinimo būdo savybes – tai ši medžiaga yra nedegi. Specialistai taip pat nurodo, jog pastatų šiltinimas polistirolu geriausias ir efektyviausias yra iš išorės, kai paviršius dar padengiamas tinku. Tokia šiltinimo sistema ypač plačiai taikoma Vakarų Europos šalyse.
  • Mineralinė vata – taip pat plačiai Lietuvoje naudojamas namų šiltinimo būdas. Mineralinė vata skirstoma į stiklo ir akmens vatą. Funkcija abiejų medžiagų praktiškai tokia pati, skiriasi tik gamybos būdai. Tačiau pats pagrindinis niuansas, kodėl žmonės perka ne polistirolą, o daugiau išleidžia mineralinei vatai yra ekologija. Tai, pasak specialistų, pats ekologiškiausias pastato šiltinimo būdas. Tiesa, nekalbant apie ekologiją, mineralinė vata puikiai sulaiko šilumą bei turi puikias akustines savybes. Taip pat visos mineralinės vatos yra patogios montuoti.
  • SPU šilumos izoliacija – tai bene naujausias namų šiltinimo būdas. Ir per 40 savo gyvavimo metų labai pasiteisino ne tik individualių namų šiltinimui, bet ir daugiabučių namų apšiltinimui. Šis būdas taip pat atitinka aukštus ekologijos reikalavimus, yra nedegus. Iš poliuterano gaminamos izoliacinės medžiagos yra ne tik mažai laidžios šilumai, tačiau taip pat itin atsparios vandens garams. Taip pat galite būti ramūs, nes SPU izoliacija nepūva, nepelija ir kitaip nėra pažeidžiamas, todėl pastatų šiltinimas šiuo būdu ir tapo taip plačiai naudojamas.


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *