Lietuvoje keičiasi laidojimas ir jo tradicijos

Lietuvių laidojimo tradicijos yra labai gilios ir jos labai gerbiamos iki šiol. Todėl laidojimas ir atsisveikinimas su išėjusiu žmogumi yra labai svarbus. Laidotuvės organizuojamos labai kruopščiai, į jas atvyksta visi artimieji, giminaičiai, draugai, o dažnai ir pažįstami ar net kolegos. Visgi, laidojimo versle dirbantys žmonės pastebi, kaip keičiasi laidojimo tendencijos.

Laidojimo dienos

Anksčiau buvo priimta, kad laidotuvės trunka tris dienas. Dvi dienos skiriamos šarvojimui ir atsisveikinimui, o trečiąją dieną velionis palydimas į paskutiniąją kelionę ir laidojamas kapinėse. Šiandien šios tendencijos kiek keičiasi. Pastebima, kad vis dažniau laidojimo paslaugos Vilniuje ir šarvojimo salės užsakomos ne trims, o dviem ar net vienai dienai.

Šarvojimo salės reikalavimai

Kartu su modernėjančia visuomene, keičiasi ir laidojimas bei jo tradicijos. Pavyzdžiui, pastebima, kad šarvojimo salių reikalavimai taip pat keičiasi. Anksčiau niekas nekeldavo per didelių reikalavimų šarvojimo salėms. Įprastai būdavo užsakoma ta šarvojimo salė, kuri yra arčiausiai bažnyčios. Šiandien klientai, ieškodami geriausių laidojimo paslaugų, skiria daug dėmesio pasirinkimui. Salės pageidaujama, kad būtų modernios, šiuolaikiškai sutvarkytos, tinkamai išplanuotos. Kartu vis dažniau pageidaujama, kad salėje būtų garso aparatūra bei projektorius, galimybė transliuoti atsisveikinimą giminaičiams, likusiems namuose.

Gėlių pasirinkimas

Pastaruoju metu pastebima, kad laidotuvėms pasirenkamos gėlės ir jų tendencijos taip pat keičiasi. Anksčiau gėlės buvo perkamos pagal tai, kiek artimas žmogus, su kuriuo atsisveikinama. Pavyzdžiui, tolimesni pažįstami ar kaimynai nešdavo gėlių puokštes ar mažus krepšelius, o artimiausi giminaičiai užsakydavo didžiulius vainikus su užrašais. Įprasta vainiką atsiųsti ir darbovietei. Šiandien šios tendencijos keičiasi ir vis dažniau žmonių prašoma nenešti daug gėlių. Vietoj gėlių šiandien į laidotuves artimi žmonės atneša pinigų vokelį, kurį perduoda gedintiems žmonėms.

Laidotuvių vietos

Kartu su perkamų gėlių šarvojimui tendencijomis, keičiasi ir laidojimas kapinėse. Tai pastebi antkapių gamintojai ir kapaviečių prižiūrėtojai. Jau kuris laikas naujose kapavietėse nestatomi ir neužsakomi pernelyg dideli paminklai. Taip pat vis rečiau galima pamatyti paminklus su iškaltais velionių atvaizdais. Pastaruoju metu vyrauja tendencijos, jog kapavietė turi būti santūri, subtili, ne per daug pompastiška. Todėl populiarėja neaukšti, subtilūs paminklai, atsisakoma didelių krūmų sodinimo, apsiribojant keliomis gėlėmis arba žvakėmis.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *