Kalėdinės dovanos: vartotojiško triumfas ar puiki galimybė parodyti dėmesį artimiesiems?

kalėdinės dovanosVos tik apsivalę nuo Vėlinių žvakių bei dirbtinių gėlių, prekybos centrai savo asortimentą papildo ir klientus vilioja kalėdine atributika bei pačiomis įvairiausiomis dovanos. Nesvarbu, jog iki didžiųjų žiemos švenčių dar laukti kone du mėnesiai…Vieni su malonumu įsilieja į šį šventinį laukimą, papildydami jį kalėdinių dainų repertuaru bei išankstiniu šventinio meniu planavimu. Tuo tarpu kitai visuomenės grupei kalėdinės dovanos ir prasmingiausių žiemos švenčių sukomercinimas nėra priimtinas ir netgi keliantis pasipiktinimą.

Šiuo atveju ieškoti atsakymo į klausimą, kuri nuomonė teisinga, būtų visiškai beprasmiška. Tai priklauso nuo individualaus požiūrio. Vieni esame sentimentalūs, itin sureikšminantys švenčių svarbą (aišku, klausimas, ar teisingai suvokiame tikrąją jų esmę), lengvai susiviliojantys siūlomomis akcijomis. Tuo tarpu kiti – praktiški, kartais per daug skeptiški, burbantys dėl šventinio šurmulio sukeliamų eilių prekybos centruose ar, priešingai, turintys kiek kitokį suvokimą apie švenčių svarbą mūsų gyvenime. Būtent dėl individualių žmonių skirtumų kalėdinės dovanos ir jų poreikis apskritai vertinamas nevienodai.

Prekybininkai, savaime suprantama, orientuojasi į tuos pirkėjus, kurie, it pametę galvas, yra linkę plačiai atverti savo pinigines. Reikia pasirūpinti dovanomis šeimai, draugams, kolegoms, kai kurie mėgsta palepinti save ar net…mylimą augintinį. Būtina nepamiršti ir šventinio namų dekoro bei produktų ar jau pagamintų patiekalų ant kalėdinio stalo. Neretai net žmonės, įprastai nelinkę mėtytis pinigais į visas puses, šiai progai netaupo (aišku, atsižvelgdami į finansines galimybes). Jei tai pastariesiems teikia džiaugsmo ir sukuria šventinę nuotaiką, o verslinkams – atneša pajamų – puiku, laimi visi.

Jei jūs priklausote tam tipui, kuriam kalėdinės dovanos ir šiek tiek pakvaišę jų pirkėjai maišosi po kojomis, patarimas – nusiraminkite ir pabandykite ieškoti pliusų tuoj įsibėgėsiančioje kalėdinėje karštinėje. Galimybė anksčiau pasirūpinti šventinėmis dovanos reiškia, jog perkančiųjų srautas pasiskirstys per visą laikotarpį ir paskutinėmis prieššventinėmis dienomis eilės bus gerokai mažesnės nei tuo atveju, jei prekyba būtų pradedama vėliau, tarkime, gruodžio pradžioje. Jūsų niekas neverčia į šią šventinę beprotybę įsilieti – išsaugokite savą supratimą, kas yra Kalėdos ir paminėkite jas taip, kai jums asmeniškai priimtina, aišku, nepamiršdami ir sau brangiausių žmonių pasveikinimo.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *