Kaip tinkamai sukurti CV

sukurti cvVisa jūsų sukaupta darbo patirtis ir įgytos žinios turi atsispindėti jūsų gyvenimo aprašyme. Tačiau ši informacija turi būti išdėstyta pagal tam tikrą struktūrą, aprašymo kalba turi būti taisyklinga, o stilius vientisas. Venkite savo gyvenimo aprašyme teikti per daug asmeninės informacijos. CV kūrimas – tai menas pateikti informaciją aiškiai, glaustai ir išsamiai.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad žmonės, rašydami savo gyvenimo aprašymą, labai dažnai vengia datų. Pavyzdžiui, nurodo įmones, kuriose anksčiau dirbo arba dirba šiuo metu, tačiau neprideda jokių datų. Kad jūsų gyvenimo aprašymas būtų tinkamas, patartina prie visų minimų įvykių nurodyti ir atitinkamas datas, tai yra metus bei mėnesį.

Gyvenimo aprašymą surašykite taip, kad potencialiam darbdaviui būtų paprasta ir aišku jį skaityti. Pavyzdžiui, savo darbo patirtį galite grupuoti. Pirmiausia surašykite savo veiklą, susijusią su edukacine veikla, o toliau išdėstykite veiklą susijusią su gamybą ar kaip nors panašiai. Svarbiausia, akcentuokite būtent tą sritį, kuri gali būti labiausiai susijusi su jūsų naujuoju darbu. Tačiau jokiu būdu nepamirškite paminėti ir kitų savo veiklų, jos taip pat gali sudominti darbdavį, jeigu ne dabar, tai ateityje. Be to, viską nuosekliai surašydami išvengsite laiko spragų savo aprašyme. Jei viskas atrodo gana sudėtinga, visada galite pasinaudoti išmaniuoju CV kūrimo įrankiu Wozber.com.

Visuomet geriau rašyti ne ką jūs apskritai veikėte, o ką konkrečiai padarėte. Pavyzdžiui, įdiegėte naują apskaitos sistemą, jūsų komanda apyvartą padidino 25 % ir pan. Nereikia bijoti save pagirti, svarbiausia, kad visa informacija būtų pateikta sąžiningai, nemeluojant ir nekuriant nebūtų faktų. Atminkite, kad visa tai patikrinti darbdaviams nėra sudėtinga.

Jokiais būdais nerašykite per ilgo CV. Paprastai gyvenimo aprašymas turėtų sutilpti į 1 ar 2 puslapius, nepriklausomai nuo jūsų darbo stažo. Savo gyvenimo aprašymą rašykite neskubėdami ir kruopščiai. Jis turi būti švarus ir tvarkingas. Tad skirkite pakankamai laiko, kad galėtumėte sukurti CV be priekaištų. Nenaudokite spalvoto popieriaus, kad atkreiptumėte darbdavio dėmesį, nes jį atkreipti tikrai galite, bet ne taip kaip norėtumėte. Atminkite, kad visada labai svarbus yra pirmasis įspūdis. Ir dar nepamirškite, kad paprastai darbdaviui reikia siųsti ne tik savo gyvenimo aprašymą, bet ir motyvacinį laišką.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *