Kada būtina atsinaujinti padangas?

padangos

Kiekvienas vairuotojas žino, kad ankščiau ar vėliau, automobilio padangos susidėvi arba būna sugadintos ir jas tenka keisti. Kaip dažnai tai tenka daryti, priklauso nu skirtingų faktorių, tokių kaip: vairavimo ypatumai, oro sąlygos, kelių būklė ir žinoma, padangų priežiūra.

Tam, kad važiuojant, nenutiktų nieko blogo, ir padangos atlaikytų keliones, jas reikia reguliariai tikrinti. Rekomenduojama tai daryti bent kartą per mėnesį, ir vos tik pastebėjus ženklus, bylojančius apie padangų susidėvėjimą, pasirūpinti jų pakeitimu. Štai į ką reikia atkreipti dėmesį tikrinant padangas:

  • Padangų protektoriaus susidėvėjimas. Daugelis padangų turi protektoriaus susidėvėjimo indikatorius – kietesnės gumos juostelės, kurios tampa matomos, kai protektoriaus gylis sumažėja iki saugumo ribos. Vasarinėms padangoms ši riba yra 1,6 mm, o žieminėms – 3 mm.
  • Netolygus susidėvėjimas. Verta atkreipti dėmesį į tai ar protektorius yra susidėvėjęs tolygiai, nes tai gali padėti nustatyti kitas problemas.
  • Padangų šonuose atsiradę išsipūtimai. Jie gali tapti pavojingų pasekmių priežastimi.
  • Padanga yra pradurta.
  • Ant padangos yra atsiradusių plyšių ar kitų pažeidimų

Keičiant padangas, yra rekomenduojama keisti iš karto visą komplektą. Tai yra pats optimaliausias būdas. To reikia tam, kad būtų pasiekiamas optimalu automobilio valdymas. Jei nuspręstumėte keisti tik 2 padangas, pasidomėkite, kad jos būtų suderinamos su likusiomis naudojamomis padangomis. Taip pat svarbu, kad jis atitiktų kelių eismo taisyklių ir automobilio gamintojo reikalavimais. Perkant 2 naujas padangas, montuokite jas ant galinių ratų, tokiu būdu bus pasiektas geresnis sukibimas su kelio danga ir stabilumas važiuojant. Jei vienu metu naudosite radialines ir diagonales padangas, tai ant galinių ratų turėtų būti sumontuotos radialinės. Jokiu būdu nenaudokite radialinių ir diagonalių padangų ant vienos ašies tuo pačiu metu.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *