Autolizingas: kuo skiriasi išperkamoji ir veiklos nuoma?

lizingas

Jei nuosavas automobilis sugedo taip, kad jo net neapsimoka remontuoti, tikriausiai sukate galvą, iš kur gauti pinigų naujai transporto priemonei. Šiandien ši problema ne tokia ir baisi, nes autolizingas gali padėti ją greitai ir neskausmingai išspręsti. Daugelis kredito bendrovių gali kompensuoti net 100 proc. automobilio vertės, todėl ir pradinis įnašas nėra būtinas. Tiesa, jei pradėjote domėtis galimybe įsigyti naują automobilį lizingu, tikriausiai susidūrėte su tokiomis sąvokomis kaip „išperkamoji nuoma“ ir „veiklos nuoma“. Kuo jos skiriasi? Pabandykime į šį klausimą ir rasti atsakymą.

Visų pirma, reiktų atkreipti dėmesį į tai, kad išperkamoji nuoma, kartais dar vadinama finansiniu lizingu, ir veiklos nuoma – tai lizingo rūšys, kurios šiek tiek skiriasi.  Paprastai finansinio lizingo sutartis pasirašoma tarp trijų šalių: pardavėjo, pirkėjo ir lizingo bendrovės ar kreditoriaus, kuris teikia paskolą automobiliui. Tai reiškia, kad automobilio pardavėjas parduoda jūsų išsirinktą transporto priemonę lizingo bendrovei ar kreditoriui. Jūs visą lizingo sutarties laikotarpį galite naudotis automobiliu, tačiau teisiškai jis priklauso kreditoriui. Kai visas autolizingas sumokėtas lizingo bendrovė automobilį perregistruoja jums ir jūs tampate teisėtu jo savininku.

Tuo tarpu, veiklos nuoma skiriasi tuo, kad lizingo sutarties laikotarpiu automobiliu galėsite naudotis, tačiau sutarčiai pasibaigus, automobilis priklausys nuomotojui, tačiau jums nereikės sumokėti automobilio visos kainos. Žinoma, jei automobilis jums patinka ir atitinka jūsų lūkesčius, sutarčiai pasibaigus yra galimybė jį įsigyti už tuo metu vyraujančią rinkos kainą arba už likutinę automobilio vertę jau po jo naudojimo. Taip pavyks gerokai pigiau įsigyti jau išmėgintą ir apynaujį automobilį, nes transporto priemonių kainos yra linkusios kristi.

Kuris autolizingas geresnis ir protingesnis pasirinkimas? Viskas išties priklauso nuo jūsų pačių, nuo finansinės padėties, nuo to, kaip dažnai mėgstate keisti automobilius ir t.t. Visgi, jei nesate tikri, kurią autolizingo rūšį pasirinkti ir niekaip negalite apsispręsti, geriau pasitarkite su profesionalais, pavyzdžiui, www.paskola23.lt/ specialistais.  Jei atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir kompetentingai patars.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *