Apie ilgalaikes paskolas ir jų grąžinimo terminus

ilgalaike paskolaNors įprastai manoma, kad ilgalaike paskola – blogas sprendimas, kurio derėtų vengti, finansininkai teigia, kad viskas priklauso nuo konkretaus žmogaus požiūrio. Tai reiškia, kad tuo atveju, jei paskola imama, neįvertinus jos grąžinimo galimybių, pasiskolinti pinigai iš tiesų taps rimtų finansinių problemų priežastimi ir gali gerokai pakeisti kasdienę buitį. Iš kitos pusės, jei pinigų skolinimasis yra apgalvotas ir racionaliai įvertintas procesas, paskolos grąžinimas nesukels rimtų finansinių problemų, priešingai – turėsite galimybę įgyvendinti didžiausias savo svajones.

Kada ilgalaikė paskola yra naudingas sprendimas?

Paskola gali sukelti sunkumų tik tuomet, jei negalėsite jos grąžinti. Pasiskolinti pinigai visais atvejais padės įgyvendinti suplanuotus tikslus, t. y. pradžiugins nauju pirkiniu ar leis investuoti į senai brandintą verslo idėją. Kitaip sakant, problemų gali sukelti ne pati paskola, o jos grąžinimas. Kad išvengtumėte bet kokių rūpesčių, turite iš anksto pagalvoti, ar turite pakankamai pinigų, jog galėtumėte skolintis. Tai yra paradoksali tiesa – jei domitės ilgalaike paskola, privalote turėti pinigų jos grąžinimui. Jei šiandien neturite pajamų ir, vertinant realistiškai, neturėsite jų ateityje (neišgalvokite pajamų – žinoma, tikėtina, kad po poros metų susirasite gerai apmokamą darbą, tačiau, nepamirškite, kad tai tik svajonė, o ne realus faktas), ilgalaikė paskola – ne jums.

Iš kitos pusės, jei elgiatės apgalvotai, turite pastovų pajamų šaltinį, esate taupūs, skolintis galite drąsiai. Tai ne tik patogus, bet ir praktiškas sprendimas. Be to, reikia pastebėti, kad šiandien palūkanos nėra didelės, todėl „už pinigus mokama kaina“ nebus gąsdinanti. Verta prisiminti, kad kuo trumpesnis paskolos terminas, tuo mažesnės palūkanos, t. y. grąžinama suma bus artima išleistai sumai. Iš kitos pusės, ilgalaikės paskolos siejamos su ilgai trunkančiais atsiskaitymo terminais, kas leidžia kur kas efektyviau planuoti išlaidas, t. y. jums nereikės grąžinti didelės sumos pinigų per itin trumpą laiką.

Kodėl norite skolintis?

Finansininkai primena, kad skolinantis svarbų vaidmenį atlieka ne tik paskolu palukanos, bet ir pats skolinimosi faktas. Gerai pagalvokite, kam reikalingi ilgalaikės paskolos pinigai? Jei ketinate investuoti į savo ateitį, pvz., norite apmokėti mokslus arba įsigyti nekilnojamąjį turtą, toks sprendimas iš tiesų bus efektyvus ir prasmingas, tačiau tuo atveju, jei pinigai jums reikalingi nepraktiškam tikslui, pvz., turite gerą automobilį, tačiau norite kiek naujesnio modelio, gali būti, kad skolinimasis sukels rūpesčių. Iš kitos pusės, brėžti aiškių ribų tarp „praktiška“ ir „nepraktiška“ taip pat negalima – tai, kas vienam atrodo visiškai nereikšminga ir nereikalinga, kitam gali suteikti daug laimės ir pagerinti kasdienybę. Konkrečiu atveju verta pasikalbėti su finansininkais ir kredito įstaigų darbuotojais.Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *