Akinių rėmeliai kūdikiams ir vaikams: ką rinktis?

akinių rėmeliaiIšrinkti tinkamus akinius mažiesiems – gana sunki ir rimta užduotis. Specialistai primena, kad akinių rėmeliai kūdikiams ir mažiems vaikams vertinami visai kitais kriterijais, jei lygintume juos su suaugusiųjų pasirinkimais. Paprastai šiuo atveju išskiriamos dvi vaikų amžiaus grupės – iki 5 metų ir vyresnio amžiaus vaikai. Nepriklausomai nuo jūsų mažylio metų, didžiausią dėmesį skirkite kokybiškoms medžiagoms ir maksimalų komfortą užtikrinantiems akiniams.

Kad priimtumėte geriausią sprendimą, turėtumėte pasikonsultuoti su šios srities specialistais ar optikos salonų darbuotojais, kurie atsakys į visus jūsų klausimus ir padės priimti geriausią sprendimą konkrečioje situacijoje. Paprastai kūdikiams rekomenduojami ekologiško plastiko gaminiai, kurie pasižymi maksimaliu lengvumu ir nepalieka spaudimo žymių. Tokie akiniai gaminami be metalinių dalių ir lengvai prisitaiko prie veido, todėl yra ne tik saugūs, bet ir patogūs. Akinius juosia minkšta ir tvirta juostelė, kuri prilaiko rėmelius ir neleidžia jiems kristi. Minėtoji juostelė užtikrina, kad akinukai bus nešiojami visą dieną, vaikas jų nepames ir džiaugsis gero regėjimo privalumais.

Vyresniems vaikams rekomenduojami specialūs akinių rėmeliai su paminkštintos gumos vidumi. Siūlome rinktis reguliuojamo dydžio gaminius, kad vienas modelis prisitaikytų prie augančio vaiko poreikių. Primename, kad vaikai ypatingai vertina spalvas ir žaismingus raštus, todėl siūlome rinktis ryškiaspalvius rėmelius. Pasiūlykite vaikui pačiam išsirinkti akinių spalvą, kad akiniai būtų nešiojami su didesne meile ir džiaugsmu. Priklausomai nuo vaiko aktyvumo, galima rinktis akinukus su juostele arba tradicinius lenktų kojelių gaminius.

Vaikams reikalingi tinkamo dydžio rėmeliai, t. y. vaikas turi žiūrėti pro centrinę lęšių dalį. Be to, rėmeliai negali būti nei per žemai, nei per aukštai akies. Būdamas su netinkamo dydžio akiniais, vaikas jaus diskomfortą – per maži akiniai spaus nosį ir smilkinius, o laisvi rėmeliai nuolatos smuks. Be to, verta atsižvelgti į vaiko odos jautrumą – jei mažylis alergiškas nikeliui, rinkitės rėmelius iš plastiko. Jei vaikas netoleruoja plastiko, pirkite metalinius rėmelius.

Optikos salono darbuotojai primena, kad būtina skirti ypatingą dėmesį akių apsaugai nuo saulės. Net jei jūsų vaiko regėjimas geras, vasaros metu jam vis tiek reikalingi kokybiški akiniai nuo saulės. Primename, kad vaikų akys yra kur kas jautresnės pavojingiems UV spinduliams, nei suaugusio žmogaus, todėl tinkama apsauga užkirs kelią galimoms regėjimo problemoms ateityje.

 Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *