Polipropilenas (PP) – ką reikėtų žinoti?

polipropilenas

Polipropilenas (PP) yra termoplastinė medžiaga, plačiai naudojama visame pasaulyje. Didžiausia polipropileno vartotoja yra pakuočių pramonė, po jos seka elektros ir įvairios įrangos ir buitinės technikos gamyba, automobilių pramonė ir statybų sektorius. Jis yra taip plačiai naudojamas, dėl savo plačių panaudojimo ir pritaikomumo galimybių, kurias suteikia turimos savybės. 

Atrastas polipropilenas itin greitai išgarsėjo, kadangi komercinė jo gamyba prasidėjo praėjus vos trejiems metams po to, kai chemikas G. Natta, pirmasis jį polimerizavo 1954-aisiais. Iki 1957-ųjų, jo populiarumas smarkiai išaugo ir visoje Europoje prasidėjo plataus masto komercinė gamyba. Šiai dienai, tai vienas iš didžiausių mastų gaminamų plastikų visame pasaulyje.

Iš polipropileno gali būti gaminami įvairūs padėklai ir stalviršiai maisto pramonės sektoriuje, kadangi nekenkia maistui ir nekeičia jo savybių, esant sąlyčiui. Taip pat panaudojant jį, gali būti įrenginėjamos cheminės talpos, valymo įrenginiai, vidiniai ar laukiniai baseinai, kubilų įdėklai, įvairios paskirties laikikliai ar prietaisų korpusai ir daugelis kitų gaminių.

Taip pat dėl savo atsparumo cheminėms medžiagoms polipropilenas yra tinkamas pasirinkimas tokių skysčių, kaip valymo priemonių, pirmosios pagalbos priemonių ir kitų, talpoms naudoti.

Polipropilenas turi gana slidų paviršių, todėl gali pakeisti kitus plastikus. Kambario temperatūroje jis itin atsparus organiniams tirpikliams, pavyzdžiui, riebalams, tačiau aukštesnėje temperatūroje jis gali oksiduotis. Polipropilenas yra lengvai prieinamas ir palyginti nebrangus plastikas, labai atsparus drėgmės sugėrimui, pasižymi geru cheminiu atsparumu įvairiems šarmams, rūgštims, smūgiams ir geba izoliuoti elektrą.

Didžiulis polipropileno privalumas šiais technologijų laikais, yra tai, kad jis gali būti apdirbamas CNC staklėmis. Šis procesas pagreitina ir patikslina gamybos procesus, todėl yra itin patogus ir efektyvus.

Polipropilenas dažnai vadinamas plastiko pramonės „plienu“, kadangi jį galima įvairiais būdais modifikuoti ir pritaikyti taip, kad geriausiai pateisintų keliamus lūkesčius. Jį galima lengvai sujungti su kitais polimerais, tokiais kaip, polietilenas. Tai leidžia pakeisti gautos galutinės medžiagos savybes, todėl ją galima naudoti didesnio tvirtumo reikalaujančioms reikmėms, lyginant su grynu, nemaišytu polipropileno naudojimu. Svarbu paminėti, kad būtent dėl to polipropilenas naudojamas indaplovėms, durų vyriams ir dar daugiau.

Ieškote kokybe išsiskiriančių polipropileno gaminių? Platus pasirinkimas, puikus kainos ir kokybės santykis internetinėje parduotuvėje https://e-heliopolis.lt.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *