Kad individualios veiklos mokesčiai nebūtų kaip krachas…

individualios veiklos mokesčiaiInternete nemažai informacijos, kokie yra individualios veiklos mokesčiai. Tačiau tai nereiškia, kad lengva juos sumokėti. Tiksliau, kai kurie žmonės procesą apsisunkina – neatsideda reikiamos sumos.

Ką daryti, kad mokesčių tema nekeltų blogų emocijų? Turint omenyje, kad individualią veiklą vykdantys asmenys „Sodrą“ ir VMI „apdovanoja“ pinigais kartą per metus, tampa aišku, jog kaskart gavus atlygį pravartu dalį jo iškart atseikėti būsimai prievolei.

Jei nesate draustas (pvz., jei nestudijuojate), tuomet dar ir kas mėnesį turite mokėti draudimo įmoką. Viena vertus, su šiuo mokesčiu kiek paprasčiau – kadangi didesnę nei 30 eurų sumą „Sodrai“ pervedate kas mėnesį, pinigai nėra tokie dideli kaip metiniai mokesčiai. Kita vertus, mėnesio mokesčio dydis priklauso nuo minimalios algos – šiai didėjant didėja ir įmokos, o tai smulkiesiems verslininkams ne į naudą.

Dabar galime pereiti prie pagrindinės straipsnio temos – apie tai, ką daryti, kad individualios veiklos mokesčiai pavasarį neprimintų viską siaubiančio cunamio.

Apgalvokite kainas ir planuokite išlaidas

Kad ir kokias paslaugas teikiate, svarbu apgalvotai nusistatyti kainas. Galbūt solidžiai skamba „užsakymas už 1000 eurų“, tačiau dalį reikės atseikėti mokesčiams. Taip susipažįstama, ką reiškia vadinamieji bruto ir neto atlyginimai – „ant popieriaus“ ir į rankas. Kartais, ypač pradedant vykdyti veiklą, visai nepamąstoma, kad egzistuoja toks dalykas kaip mokesčiai, ir visi su jais susiję klausimai perkeliami į tolesnį laiką.

Klausimai perkeliami, o vėliau… ateina pavasaris, kai jau tikrai laikas galvoti, kokie tie individualios veiklos mokesčiai ir kiek jų prisikaupė. O jei įsigytas koks didesnis pirkinys ir sąskaitoje nėra tiek, kiek reikia? Tada tenka uždirbti daugiau, kad susidarytų pakankama suma. Tad pirmasis patarimas – apgalvoti savo paslaugų kainas, o antrasis – planuoti išlaidas. Ir situacija tikrai pasikeis į gerąją pusę.

Finansų valdymas

Individualios veiklos mokesčiai lengviausiai sumokami tada, kai tinkamai valdomi asmeniniai finansai. Tai nesunku suprasti iš ankstesnių šio straipsnio pastraipų. Bene geriausia finansų valdymo taisyklė – išleisti mažiau nei uždirbama. Kartais tai neįveikiama lygtis, skatinanti imti kreditą, bet tikslingai savo pinigus skaičiuojantys žmonės, ypač jei gauna ne patį skurdžiausią atlyginimą, sugeba neprastai susidėlioti finansus. Reikėtų akcentuoti, kad vykdant individualią veiklą nėra tokio dalyko kaip nustatytas atlyginimas kas mėnesį. Viskas priklauso nuo to, kaip sutariama su užsakovais. Tokią tvarką galima sieti ir su pliusais, ir su minusais, bet visiškai aišku, kad ji turi įtakos asmeninio biudžeto tvarkymui.

Geras finansų valdymas – ne tik pajamų ir išlaidų stebėjimas. Pravartu sudėlioti biudžetą į kelias dalis. Na, o vienų jų turėtų būti paliekama mokesčiams. Aišku, ne visada lengva tai padaryti, ypač jei pajamos nedidelės. Šiaip ar taip, bent jau mokestinę dalį rekomenduotina atidėti ir neišleisti pirkiniams. Kartais susigundoma ir vietoje tokio taupymo įsigyjamas koks nors daiktas. Tačiau reikėtų tvirtai žinoti, kad geriau nemaišyti pirkinių dalies su ta dalimi, kurios pavadinimas yra individualios veiklos mokesčiai. Sakoma, daug žinosi, greit pasensi. Ar tikrai? Ne šiuo atveju.

Skaičiai labai skirtingi

Reikia paminėti, kad verslininkai laviruoja labai skirtingais skaičiais. O tai irgi lemia gebėjimą tinkamai sutvarkyti finansus. Tiesa, jei asmuo, vykdantis individualią veiklą, palaipsniui gauna vis daugiau užsakymų ir pajamų ir sėkmingai sprendžia su finansais susijusius klausimus, tai tikėtina, kad susiformavęs įprotis leis suvaldyti ir didesnes sumas.

Mokesčiai – ne krachas

Tikslingai tvarkantis mokesčiai neprimena kracho. Apgalvojus paslaugų kainas, planuojant išlaidas, suvaldant savo finansus, pinigų tema įgauna pozityvesnį charakterį.

 

 

 

 

 

 



Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *