keyboard_arrow_right
Laisvalaikis
Laisvalaikis

Anglų kalbos kursai – geras Naujųjų metų tikslas

Anglų kalbos kursai

Anglų kalbos kursaiNaujieji metai… Per jokią kitą šventę neprisižadame tiek daug visko. Naujųjų metų pažadai, tikslai – puikiai žinomi žodžiai, kurių gausa plūsta gruodžio pabaigoje ir sausio pradžioje. Vieni žmonės jau turi patirties tikslų formulavimo ir įgyvendinimo srityje, o kitiems tai atradimas. Tikslų sąraše nesvetima frazė – anglų kalbos kursai.

Anglų kalbos kursai – tai ir asmeninis, ir profesinis tobulėjimas. Vieniems tai hobis, kitiems būtinybė, treti sumąsto, kad noras išmokti anglų kalbos galėtų tapti puikiu Naujų metų tikslu. Šiuo atveju geriausiai tiktų įprasto posakio korekcija: ne „kiek žmonių, tiek nuomonių“, o „kiek norų, tiek ir tikslų“ ar „kiek situacijų, tiek ir skirtumų“. O gal „kiek situacijų, tiek ir variantų“?

Kad ir kaip suformuluotumėte, Naujųjų metų tikslų rašymo tendencijos – tema, dominanti daug žmonių. Vieniems mokėti anglų kalbą yra privalu, o kiti norėtų realizuoti gabumus, tačiau nežino, kokios veiklos imtis. Nuo tokių skirtumų priklauso ir konkretus tikslas. Pavyzdžiui, jei jūsų vadovas nurodė, kad per pusmetį patobulintumėte anglų kalbos įgūdžius, vadinasi, turite aiškų terminą, kuriuo vadovausitės. Jeigu tiesiog panorote išmokti (be papildomų liepimų ar skatinimų), termino neprireiks. Kita vertus, net labai rekomenduotina nusistatyti tam tikrą datą. Kodėl? Todėl, kad tikslas taps rimtesnis. Jei paprasčiausiai užsirašote, jog turite išmokti, tai gali praeiti viena savaitė, antra, trečia… Juk pakaktų vieno skaičiuko – ir po tų trijų savaičių jau pagrindai ne patys prasčiausi.

Minėtą situaciją, kai darbdavys liepia per x laiko tarpą pagerinti anglų kalbos įgūdžius, galima apibūdinti įvairiai. Bet daugeliu atveju mintys sukasi link šitokio teiginio: žinant terminą lengviau susikoncentruoti ir iš tiesų įgyvendinti tikslą.

Ar apskritai naudinga užsirašyti tikslą lape? Ar anglų kalbos kursai yra geras sprendimas? Į antrą klausimą be dvejonių atsakytume teigiamai. Tikslo užrašymas taip pat įvardijamas kaip puikus būdas, tačiau viskas priklauso nuo tam tikrų dalykų. Pavyzdžiui, laiko terminas, apie kurį jau prašnekta anksčiau. Konkreti formuluotė irgi turi įtakos. Jei užsirašote „tobulai išmokti per mėnesį“, po mėnesio galite tiesiog nusivilti. Vienoks uždavinys pramokti ar išmokti tiek, kad pavyktų laisvai susikalbėti. Kitoks uždavinys – suvokti painiausius lingvistinius zigzagus. Tai nė mėnesio ir ne poros metų klausimas.

Džiugu, kad kiekvienam atvejui yra tinkamas variantas. Štai pradedantiesiems anglų kalbos kursai organizuojami atsižvelgiant į kitus aspektus, nei mokant magistrantus, baigusius anglų kalbos bakalaurą. Akivaizdu, kad net panašius darbus dirbantys asmenys orientuojasi į skirtingas plotmes. Įsivaizduokite du vertėjus – vienas specializuojasi grožinių kūrinių srityje, o kitas verčia medicinos tematikos tekstus. Abu turi puikiai mokėti ir užsienio, ir lietuvių kalbą, tačiau pirmu ir antru atveju specifika skirtinga.

Nesvarbu, ar pretenduojate tapti vertėjais, ar nė iš tolo į šią pusę nežiūrite, kokybiškumo nestokojantys anglų kalbos kursai gali būti labai tikslingas Naujųjų metų tikslas. Tačiau tik užsirašyti nepakaks. Jei išmoksite dvidešimt žodžių, tai jau bus šiokia tokia pradžia. Geriau mažais žingsneliais nei plačiais mostais, kurie vėliau numuštų entuziazmą.

Laisvalaikis

Akustinės gitaros dabar drąsiai galite ieškoti internete

gitara

gitaraGitaros įsigijimas, kaip ir kitų muzikos instrumentų, nėra gana lengva užduotis, nes vis dėlto – tai nėra kažkoks paprastas daiktas, kurį galima įsigyti atsižvelgiant į specifikaciją. Gitarų yra visokių, o tai reiškia, kad kiekvienam muzikantui tik vis kitos rūšies instrumentas. Pavyzdžiui, akustinės gitaros skirtos vienam muzikos žanrui, o klasikinės – kitam. Elektrinės ir bosinės gitaros vėlgi – turi kitą paskirtį. Norint įsigyti gitarą, nepakaks atsižvelgti į gamintoją ir kitus ypatumus – teks iš anksto pasidomėti kaip reikia rinktis šį instrumentą. Tiesa, jeigu nusprendėte ieškoti pasiūlymų internete, tai tuo pačiu naudinga būtų atkreipti dėmesį el. prekybos privalumus bei trūkumus.

Visos gitaros bei kiti muzikos instrumentai šiuo metu siūlomi specialiose el. parduotuvėse, skelbimų tinklapiuose, forumuose bei socialiniuose tinkluose. Galvojantiems kur geriausia būtų pirkti, tiesiog vertėtų suprasti, kad tik el. parduotuvės yra įprasti pardavėjai, kurie siūlo visas garantijas. Visose kitose vietose prekiauja privatūs asmenys, kurie tiesiog užsiima atsitiktinių daiktų prekyba. Tai reiškia, kad perkant iš privataus asmens, galima ir apsigauti. Privatūs asmenys dažniausiai siūlo naudotus instrumentus, o kaip pardavėjai – jokių garantijų neužtikrina. Tad, jeigu į gitaros įsigijimą žiūrite rimtai, tuomet patartina dairytis į el. parduotuves.

Kaip bebūtų, internetu muzikos instrumentus įsigyti galima saugiai tik tuo atveju, jeigu pasirinktas pardavėjas nėra koks nors gerai žinomas aferistas. Kaip tokių išvengti? – nesirinkite neaiškių asmenų ir tiek. Lietuvoje, kaip nekeista, nėra daug el. parduotuvių, kurios specializuojasi muzikos instrumentų prekyboje. Lietuvoje raiste tik vos kelias žinomas internetines parduotuves, kuriose galėsite įsigyti muzikos instrumentus saugiai. Tai gana ilgai veikiančios el. parduotuvės, kurios turi ne vienerių metų patirtį. Dažniausiai ten pateikia gausiausias pasirinkimas ir aišku – užtikrinamos pirkėjų teisės.

Kalbant apie el. parduotuvių privalumus, labiausiai išskirti reikia kainas. Matote, muzikos instrumentus internetu pirkti naudinga dėl to, kad kainos ten skiriasi nuo įprastų fizinių parduotuvių. Jos skiriasi el. parduotuvių naudai t.y. jos siūlo pigesnius instrumentus. Neapsigaukite – pigesni muzikos instrumentai nereiškia, kad ji mažiau kokybiški. El. parduotuvės gitaras bei kitus muzikos instrumentus pigiau įsigyti siūlo dėl paprastos priežasties – dėl didelės konkurencijos, jos yra priverstos leisti kainas.

Ieškantiems akustinės gitaros, nevalia pamiršti, kad užsakymo procesas gali užtrukti, jeigu pardavėjas vietoje neturės jūsų norimo instrumento. Perkant akustinę gitarą iš el. parduotuvės, prieš tai reikėtų įsitikinti, kad pardavėjas turės ją sandėlyje. Prieš pervesdami pinigus to pasiteiraukite ir tiek.

Pristatymo atveju irgi būtina žinoti kelias smulkmenas. Pirmoji – už pristatymą gali tekti patiems susimokėti. Prie gitaros kainos gali būti pridedamas pristatymo mokestis. Žinoma, ne visi pardavėjai reikalauja didelių mokesčių – yra tokių, kurie viską pristato nemokamai. Kita smulkmena – pristatymo galimybių yra įvairiausių. Jūs galite su pardavėju sutarti, kad pinigus sumokėsite atvykus kurjeriui. Tokią atsiskaitymo galimybę siūlo ne vienas pardavėjas. Na ir galiausiai, turite suprasti, kad kai kurie pardavėjai užsiima tik tarpininkavimu, tad gali būti, jog užsakytos akustinės gitaros teks laukti ne vieną savaitę. Tiesiog prieš užsisakant ją, pasidomėkite pristatymo terminais, kad nebūtų jokių nesusipratimų.

Laisvalaikis

Skrydžiai į Berlyną bei Frankfurtą: kurie jie siūlomi pigiau?

skrydžiai į Berlyną

skrydžiai į BerlynąVokietiją turistai renkasi ne šiaip sau – tai viena didžiausių Europos šalių, turinčių nemažą istorinį palikimą. Vokietiją istorija besidomintys žmonės lanko tikėdamiesi rasti kažkokius antrąjį pasaulinį karą menančius statinius, paminklus bei kitus objektus. Dėl šios priežasties, skrydžiai į Berlyną ir į Frankfurtą yra itin dažnai pasirenkami lietuvių ir ne tik. Šiuose miestuose galima rasti daug ką. Be abejo, šie miestai pasirenkami ir kaip tarpinė stotelė vykstant į toliau esančias šalis.

Ieškantiems lėktuvų bilietų, pirmiausia neprošal būtų pasidomėti saugiausiomis vietomis, kur bilietus būtų galima įsigyti be jokios rizikos. Internetu visus lėktuvų bilietus galima užsisakyti be jokių problemų, bet aišku – nemalonumų pasitaikys tuomet, jeigu rinksitės neaiškius tinklalapius.

Geriausia būtų dairytis į pigių skrydžių bendrovių pasiūlymus. Tokios bendrovės turi savo užsakymo sistemas, kuriose galite rezervuoti ar iš anksto užsakyti bilietus be jokių tarpininkų. Blogiausia nebent tai, kad perkant bilietus tiesiogiai, nėra matomi visi geriausi pasiūlymais. Neretai geriausius pasiūlymus pateikia specialios interneto svetainės arba kelionių organizavimu užsiimančios agentūros. Jos gauna tam tikrą bilietų kiekį. Už kiekvieną bilietą kainas jos nustato savarankiškai. Taip yra dėl to, kad agentūros bei kiti tarpininkavimu užsiimantys asmenys gauna didesnes nuolaidas bilietų įsigijimui, jeigu perkamas ypač didelis jų kiekis. Tad, jums būtų naudinga paieškoti kelionių agentūrų ar šiaip specialių tinklalapių – galbūt ten rasite pigesnius lėktuvų bilietus.

Kalbant apie skrydžius į Berlyną bei Frankfurtą, pabrėžtina, kad iš čia skristi į kitas šalis yra naudingiau. Trumpai tariant, Lietuvoje veikiančios oro linijos gali pasiūlyti tik kelias kryptis tiesioginiams skrydžiams. Norint keliauti į kažkokias egzotines šalis, teks atlikti persėdimus. Tačiau, turėkite galvoje, kad tiesioginiai skrydžiai iš Berlyno ar Frankfurto vykdomi į daugelį kraštų. Tuo labiau, užsakyti bilietus iš ten veikiančių oro linijų gali būti naudingiau. Mat, ten galima rasti dar mažesnes skrydžių kainas.

Norintiems skristi į Frankfurtą ar Berlyną, tiesiog reikia suprasti, kad ne ik pigių skrydžių bendrovės pateikia naudingus pasiūlymus. Juos pateikia netgi kelionių agentūros.

Laisvalaikis

Renginių vedėjų paslaugos turėtų būti užsakomos tik su sutartimi

visivedejai.lt

visivedejai.ltUostamiestyje galima rasti tikrų profesionalų, kurie renginius veda be jokių nesklandumų. Tačiau verta žinoti, kad dabar renginių vedėjų pasirinkimas yra toks didelis, kad ypač svarbu dairytis į jų atsiliepimus. Ne tik miestas jums turėtų rūpėti – jums turi rūpėti ar pasirinktas renginių vedėjas tikrai sugebės darbą atlikti taip kaip reikia. Puslapyje visivedejai.lt/renginiu-vedejai-klaipedoje šiuo metu pateikiamas geriausių ir populiariausių renginių vedėjų sąrašas, tačiau turėkite galvoje, kad ieškant tokio specialisto savarankiškai, visada siūloma vadovautis atsargumo principais. Matote, netgi ir renginių organizavimo srityje būna nesusipratimų ar net apgavysčių. Renkantis renginių vedėją, visada reikia neskubėti ir pirmiau gerai viską apmąstyti.

Renginių vedėjų pasirinkimas yra didžiulis ir tai galbūt netgi nėra labai didelis privalumas. Matote, su pasiūla auga ir sukčių skaičius. Atsiranda įvairiausių apgavikų arba tiesiog mėgėjiškas paslaugas teikiančių asmenų, kurie tikrai paima gana solidžias sumas, o paskui renginį veda gana atmestinai. Priklausomai nuo renginio tipo, visada reikėtų atsižvelgti į specialisto patirtį. Patirtis gali būti kaip argumentas siekiant nusiderėti kainą. Pavyzdžiui, jeigu radote kažkokį renginių vedėją, kuris neturi labai daug patirties, tai reiškia, kad nebūtų racionalu jam mokėti tokią pačią pinigų sumą kaip profesionalui. Galite derėtis, jog kaina būtų nuleidžiama.

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad kai kurių renginių vedėjų atsiliepimai nėra blizgantys. Yra tokių, kurių paslaugomis liko nepatenkinti daugelis klientų. Į tokius renginių vedėjus net neverta kreipti dėmesio. Profesionalūs renginių vedėjai dažniausiai turi vien tik gerus atsiliepimus, tačiau turėkite galvoje, kad jų paslaugų kainos anaiptol nebus tokios kaip mėgėjų. Profesionalų paslaugų įkainiai dažniausiai yra gerokai didesni, užtat turėkite galvoje, kad jie visą darbą atliks nepriekaištingai.

Renginių vedėjų samdymo metu nemažai dėmesio reikėtų sutelkti į apmokėjimo tvarką bei paslaugų sutartį. Norintiems ramybės ir saugumo, patariama sudaryti paslaugų teikimo sutartį. Ji apsaugos nuo galimo nesusikalbėjimo ir nepagrįstų lūkesčių. Taip pat sutartyje pažymimos kainos ir paslaugų apmokėjimo tvarka. Tad, jeigu ieškote renginių vedėjo, būtinai pasiruoškite sutartį arba jos reikalaukite iš renginių vedėjo.

Laisvalaikis

Ką rinktis: sausas maistas katėms ar konservai?

sausas maistas katėms

sausas maistas katėmsNors kates taip pat galima šerti ir žalia mėsa, tačiau dauguma kačių augintojų pasirenka paprastesnį kelią.  Tinkamai parinktas sausas maistas katėms arba konservai taip pat gali būti puikiu pasirinkimu, tačiau čia neretai keliamas klausimas, kuri galimybė pasiteisins labiau – sausas pašaras ar konservai. Ir vienas, ir kitas pasirinkimas turi savų privalumų bei trūkumų, taigi, svarbu tai įvertinti.

Pašaras ir dantų priežiūra

Kartais baiminamasi, kad tuo atveju, jei katėms bus duodami konservai, nukentės katės dantų būklė. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad taip gali nutikti ir tada, jei katę šersite sausu maistu. Taip, sausas maistas yra kietesnis, tačiau net ir tada, jei bus parenkamas toks pašaras, bus reikalinga tinkama katės dantų priežiūra. Kai kurių veislių kačių (pavyzdžiui, Kornvalio reksų) dantys yra gana silpni, tad svarbu stebėti dantų būklę. Kačių dantys turi būti reguliariai valomi – tam tinka įvairūs geliai ar specialios dantų pastos. Jei katė bus šeriama žalia mėsa (jos nereikėtų smulkiai pjaustyti), panašų susiformuos mažiau.

Drėgmės kiekis

Jei bus parenkamas sausas maistas katėms, tokiu atveju pasirūpinkite, kad  katė laktų pakankamai vandens (katės kartais tingi tą daryti…) Sausame maiste drėgmės kiekis yra mažesnis nei konservuose, todėl svarbu, kad katė gautų pakankamą vandens kiekį. Tuo atveju, jei parenkami konservai katėms, su maistu augintinė gaus daugiau vandens, tad jo išlakti reikės mažiau.

Skaitykite sudėtį

Vienareikšmiškai atsakyti, koks pašaras katėms yra tinkamiausias, tikrai negalima, nes visada svarbu skaityti maisto sudėtį. Nesvarbu, ką nuspręsite pasirinkti – sausą maistą ar konservus, bet kuriuo atveju pasirūpinkite, kad pašare būtų pakankamai didelis kiekis mėsos. Nesuklysite pasirinkdami tam tikrų konkrečių gamintojų produkciją, pavyzdžiui, Brit Care ar Royal Canin – šių prekės ženklų pašaras katėms yra aukščiausios kokybės, tad galite būti visiškai ramūs, kad augintinė gaus pakankamą reikalingų medžiagų kiekį.

Taip pat galite atkreipti dėmesį į tai, ką labiausiai mėgsta jūsų augintinė. Turbūt nereikia net sakyti, kad katės mieliau renkasi badauti nei valgyti nemėgstamą ėdalą, taigi, pasirūpinkite, kad pašaras būtų ne tik maistingas, bet taip pat ir skanus.

 

 

Laisvalaikis

Krikštynų dovanos – kokios jos?

krikšto dovanos

krikšto dovanosKrikštynos – viena iš pačių gražiausių, pirmųjų kūdikio švenčių šeimoje. Tai šventė, ne tik vaikeliui, bet ir visai šeimai ir giminei. Tikriausiai dauguma neįsivaizduotų tokios šventės be svečių, įvairių vaišių, šventinės atmosferos ir žinoma – dovanų. Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad krikšto dovanos visos vienodos ir nereikia daug sukti galvos ją renkant, tačiau į tai reikėtų pažiūrėti rimčiau. Tai turėtų būti dovana, kuri būtų ne tik vienadienė, bet ir kaip atsiminimo simbolis, kai vaikas užaugs. Taigi kokios gali būti krikšto dovanos?

Viena iš krikšto dovanų tikriausiai turėtų būti pašventintas kryželis, kaip pakabutis ant grandinėlės. Tokią dovaną dažniausiai dovanoja krikšto tėvai, o geriausia būtų, renkant kryželį, atkreipti dėmesį į tai iš kokio tauriojo metalo jis yra pagamintas. Krikšto proga,  pakabučius su grandinėlėm populiariausia dovanoti pagamintus iš sidabro. Dar viena populiari dovana – dėžutė pirmajam dantukui. Tai išties puiki ir be galo vertinga dovana ne tik vaikui, bet ir tėvams, kadangi į dėžutę įdėdamas pirmasis dantukas visą gyvenimą tėvams primins apie kūdikio šventę, o pačiam vaikui tai bus puikus kūdikystės prisiminimas, kartu su artimųjų įteikta dovana – dėžute. Norint, kad dėžutė būtų dar unikalesnė – jas galima graviruoti, įamžinant datą, bei vardus tų žmonių, kurie sveikina. Dar viena nuostabi dovana galėtų būti krikštynų tematikos nuotraukų albumas, kuriame galima būtų įdėti ir įamžinti daug nuotraukų iš vaikelio krikštynų šventės. Jeigu kūdikis krikštijamas dar labai mažas, neseniai išpopuliarėjusi tokia dovana kaip rinkinys vaiko rankos ar kojos antspaudui daryti. Tai puiki dovana, norint išsaugoti rankytės ar kojytės antspaudą, kaip ilgaamžį prisiminimą. Rankšluostis su išsiuvinėtais krikšto simboliais gali būti ne tik puiki atsiminimo dovana, bet ir praktiškas daiktas tėvams, kuris būtų reikalingas prižiūrint vaiką, o jam užaugus tai taptų kaip puikus prisiminimas su išsiuvinėtais šventės inicialais.

Krikšto dovanos gali būti ne tik suvenyrinės, o idealiausia, kai dovanos – suvenyrai suderinamos ir su kitais daiktais, kurie padėtų vaikui augant lavinti mąstymą, galbūt ir elgesį. Krikšto proga vaikui galima dovanoti ir tokias dovanas, kurios būtų įdomios pačiam vaikui, nereikiant laukti kol jis užaugs. Tokios dovanos galėtų būti įvairios pažintinės knygos, lavinančios vaiko mąstyseną arba įvairūs žaidimai lavinantys vaiko kalbą. Vis dėl to sveikinant vaiką su Krikštu, reikėtų nepamiršti, kad tai taip pat didelė šventė jo tėveliams, todėl iš artimojo, svečio pusės būtų labai gražų nepamiršti įteikti gėlių vaikelio tėvams. Krikšto dovanų pasirinkimas išties didelis, tačiau kiekvienas turime išrinkti tokią dovaną, kurią norėtumėte nuoširdžiai padovanoti ir kuri įgytų prasmingą reikšmę tiek vaikui, tiek jo tėvams.

 

 

Laisvalaikis

Avialinijų pasiūlymai skrydžiams

pigūs lėktuvų bilietai

pigūs lėktuvų bilietai Tikriausiai daugelis keliautojų, kurie ypač dažnai skrenda lėktuvais bijo laukimo, o ypač tokiuose oro uostose iš kurių išeiti negalima arba jie yra labai maži ir nėra ką juose veikti. Niekas nenori gaišti laiko, o ypač jeigu keliaujama trumpom atostogom. Vieni galvoja, kad dėl to kalti pigūs lėktuvų bilietai, tačiau dažniausiai problema būna dėl skrydžių tvarkaraščių ar techninių gedimų. Paprastai bilietus pardavinėjančios bendrovės ar tarpininkai mažai dėl to kalti. Jeigu skrendama specifinę dieną, tiesiogiai, tai tikriausiai žmonės išties permokės pinigus, nei skrendant su persėdimais, tačiau kas brangina savo laiką tikriausiai nežiūri į skrydžių kainas. Tačiau mes norime jums duoti šiek tiek patarimų, kurie palengvins bilietų ieškojimą ir leis susirasti geriausius skrydžius, jums tinkama data.

Pirma, pigūs lėktuvų bilietai atsiranda po avialinijų paskelbtų akcijų, todėl reikia stebėti reklamas, kuomet tokie skrydžiai bus paskelbti. Jeigu akcijų nepagavote, tuomet teks ieškoti kitų bilietų gera kaina. Daugelis nenori skrydžių su persėdimais, todėl rinkitės iš tarpininkų trumpiausius galimu skrydžius. Tačiau nespjaukite į skrydžius su persėdimais, kadangi galima vieną parą praleisti išties gerame mieste, kurio dar nesate mate. Žinoma, tokia kelione gali būti varginanti, nes reikia pasirūpinti ir nakvyne, tačiau visuomet įžvelkite pozityvumo. Nejaugi nenorite skrendant į Ispaniją, dar užsukti ir į Paryžių.

Taip pat dažnai yra paleidžiami paskutinės minutės bilietai, kuomet lėktuve dar yra kelios vietos, tuomet išties galima nusipirkti gerą skrydžio pasiūlymą, kuriame yra net įskaičiuotas bagažas už labai gerą kainą. Bet tuomet tokie pigūs lėktuvų bilietai greitai išgraibstomi, todėl pamačius gerą pasiūlymą iškart reikia pirkti.

Taip pat gerą kainą su tiesioginiu skrydžiu galima gauti tiesiog keičiant oro uostus, tačiau nereikia pamiršti, kad tarkim skrendant į Londoną tiesiogiai į Liutono oro uostą, norėdami nusigauti į Londono centrą brangiau sumokėsite už traukinio bilietus, nei skrendant į Getviko ar artimesnį prie Londono centro esantį oro uostą. Visuomet reikia žinoti savo maršrutą, kad per daug nesumokėtumėt už viešąjį transportą ar automobilio nuomą.

Taigi, pigūs bilietai dar nereiškia, jog galite gauti prastesnį skrydį, tiesiog reikia ilgai ieškoti bei prašyti tarpininkų, kurie atsiųstų geriausius pasiūlymus.

Laisvalaikis

3 būdai apsaugoti gyvūną nuo parazitų

advantix

advantixKiekvieną pavasarį ir vasarą erkės taikosi į keturkojį augintinį. Norint apsaugoti gyvūną nuo erkių, blusų ir kitų parazitų būtina ne tik reguliariai prižiūrėti šuns kailį, bet ir taikyti prevencines priemones.

Maudykite ir šukuokite

Pagrindinė ir, greičiausiai, veiksmingiausia prevencinė priemonė prieš parazitus yra reguliarus augintinio prausimas ir šukavimas. Specialiai augintinio kailiui pritaikytos šukos padeda laiku pastebėti parazitus ir imtis atsakomųjų veiksmų. Viena veterinarė spaudai yra prisipažinusi, kad praktiškai per kiekvieną keturkojų apžiūrą tenka traukti erkę, bet kartą vienas šuo vos nenumirė nuo rekordinio, beveik dviejų šimtų, įsisiurbusių erkių ir jų sukeltų ligų. Taigi, stebėkite.

Maudymas yra dar viena puiki prevencinė priemonė parazitų naikinimui. Šampūnai su specialiomis priemonėmis, tokiomis kaip advantix, ne tik naikina parazitus, bet ir juos atbaido.

Naudokite specialias priemones

Efektyviausia priemonė kovoje su parazitais yra lašai ir antkaklis. Veterinarai rekomenduoja advantix priemones, taip pat siūlomi lasai nuo erkiu sunims virbac, bars lasai nuo erkiu ir vectra. Parduotuvėse vectra 3d kaina ir advantix kaina yra labai konkurencingos. Dažniausiai galima rasti advantix kika, kiekvieną sezoną čis būna organizuojamos advantix akcija.

Pasak veterinarų, didelis privalumas ir tas, kad advantix atsiliepimai yra geri, o advantix naudojimas – nesudėtingas.

Lašai advantix pasižymi dvejopu poveikiu, t.y. atbaido parazitus ir padeda juos išnaikinti. Būtina lašus rinkti pagal šuns veislę, amžių ir svorį. Tik tokiu būdu bus galima užtikrinti priemonių veiksmingumą.

Valykite augintinio guolį

Tačiau advantix ar bet kuri kita puiki priemonė nepadės, jeigu augintinio aplinkoje bus nuolatinis erkių ir blusų karas. Nors parkuose augintinį apsaugoti sudėtingiau, o parko pramogos iš šuns negalime atimti, namuose švarą užtikrinti – privalome. Svarbiausias mūsų ginklas – reguliarus narvo, krepšio, guolio ar kitų namuose esančių vietų, kuriose būna mūsų augintinis, valymas.

Jas išvalius galima naudoti antiparazitines purškiamas priemones. Žinoma, verta nepamiršti, kad jų nevalia purkšti tiesiai ant gyvūnų, tačiau tai efektyvios priemonės gyvūno guoliui išpurkšti.

Prižiūrėkime ir saugokime savo augintinius. Jie užtai mums tikrai atsidėkos.

Laisvalaikis

Kokias baidares rekomenduoja jų nuomotojai?

baidares.com

baidares.com Nėra nieko smagiau už karštą vasaros ar ankstyvo rudens savaitgalį, praleistą su mylimais žmonėmis gamtos apsuptyje. Kad galėtumėte mėgautis nepamirštamais įspūdžiais, pasisemtumėte geros nuotaikos ir energijos, siūlome nieko nelaukti ir užsisakyti baidares. Be to, baidares.com pasiūlymai atitiks išrankiausiųjų poreikius – bendrovė ne tik užtikrina optimalų kainos ir kokybės santykį, bet ir siūlo aukštos kokybės baidares, skirtingus plaukimo maršrutus, atitinkančius tiek jaunų ir energingų plaukikų, tiek ramesnių ar vyresnio amžiaus keliautojų poreikius.

Ką pataria profesionalai?

Kad kelionė būtų patogi ir komfortiška, turite orientuotis į tris esminius kriterijus: baidarių kokybę, plaukimo maršrutą ir savo pasiruošimą kelionei.

Baidarių kokybė. Tvirto pagrindo, lengvos ir manevringos baidarės leis mėgautis visais kelionės patogumais. Su tokiu laiveliu nesunkiai įveiksite visus posūkius ir kelyje esančias kliūtis, be to, jums nereikės jaudintis, kad baidarė įskils po pirmo susidūrimo su medžiu ar užplaukus ant seklumos. Apskritai, plaukdami su kokybiška baidare ir turėdami tinkamus irklus mažiau pavargsite, jausitės energingesni ir laimingesni. Ir priešingai, plaukdami su nekokybiškomis, senomis ar pažeistomis baidarėmis jausite nuolatinį stresą. Toks laivelis bus sunkiau valdomas, todėl plaukimas taps sudėtingesnis ir labiau varginantis. Dar blogiau, jei baidarė praleidžia vandenį. Taip ne tik jausite nuolatinį diskomfortą, bet ir sušlapsite drabužius, be to, gali nukentėti jūsų kelioninis bagažas.

Plaukimo maršrutas. Plaukimo kryptis pasirenkama nuo keliautojų patirties, įgūdžių ir poreikių. Vieni renkasi sudėtingus, manevringus, ilgus ir sunkius plaukimo maršrutus, kiti vertina ramesnę kelionę, kurios metu galima atsipalaiduoti, mėgautis upės tėkme ir išskirtiniu šalies kraštovaizdžiu. Jei plaukiate su komanda, nebandykite priimti sprendimo už visus, kadangi galite suklysti. Geriau iš anksto pasidomėti kitų plaukikų poreikiais ir pageidavimais.

Pasiruošimas kelionei. Jei norite, kad plaukimas būtų įsimintinas ir malonus, prieš plaukiant baidare turite atitinkamai pasiruošti. Jums reikia racionaliai suplanuoti savo kelioninį bagažą, kad šis nebūtų per sunkus ir tilptų laivelyje. Nepamirškite, kad turite pasirūpinti daiktų apsauga nuo drėgmės. Be to, būtinai turėkite atsarginių, sausų drabužių komplektą. Avėkite patogius, tvirtai prie pėdos besilaikančius batus, kurių nepamestumėte įmerkę koją į drėgną smėlį ar vandenį. Pagalvokite ir apie maistą bei gėrimus, tačiau venkite saldžiųjų gėrimų ir alkoholio, greitai gendančių maisto produktų.

 

Internetas, Laisvalaikis

Naujos padangos ir jų paieška Lietuvoje

naujos padangos

naujos padangosAutomobilį, kaip ir bet kurį kitą nuosavą daiktą, aktualu ir būtina tinkamai prižiūrėti. Tai reiškia, jog jam periodiškai reikia skirti ne vien laiko, bet ir išlaidų. Vienas to pavyzdžių – naujos padangos. Kad nuosava transporto priemonė atitiktų visas kelių eismo taisykles, jos padangos privalo turėti tinkamą protektoriaus gylį, atitikti rekomenduojamas savybes ir, kas svarbiausia, jos turi būti naujos.

Naujų padangų paieška ne vieną vairuotoją gali pastatyti į nemalonią padėtį. Sunku išsirinkti geriausią gaminį, kai pilnai nežinai, kuo viena naujos padangos specifikacija skiriasi nuo kitos. Visi tie ženklinimai ir simboliai gali paklaidinti ne vieną, tačiau lentynoje išvydę padangą su „naujos padangos 205/55 r16“ ženklinimu, neapsigaukite ir geriau pasidomėkite plačiau prieš pirkdami. Lygiai taip pat derėtų elgtis ir su prekybos vieta, mat naujos padangos Vilniuje įsikūrusiose įmonėse ne visuomet gali pasiūlyti puikų sprendimą. Kartais rasti geresnių padangų pasiūlymų galima ir kitur.

Naujos padangos Kaune įsigijimą galima palyginti ir su Vilniumi ar kitais miestais, tačiau principas išlieka toks pat, kadangi visuose didžiuosiuose miestuose vyrauja panašios kokybės ir būklės naujos padangos. Pigesnių padangų pasiūlymus rasti galima nebent pas individualius prekybininkus ar mažmenines prekybos įmones, kurias rasti internete su „naujos padangos klaipeda“ ar „naujos padangos vilnius“ raktiniais žodžiais paprasta.

Kai savo automobiliui pasirenkamos naujos, o ne senos ar restauruotos padangos, kur kas labiau pagerėja transporto priemonės kontrolė kelyje. Visa tai lemia ne vien gumos mišinys ir jo metai, bet ir pats protektoriaus gylis, mat naujos padangos protektoriaus gylis yra didžiausias, kas padangoms suteikia ilgaamžiškumo. Ir nesvarbu, kur ir kaip pirksite padangas, svarbiausia atkreipti dėmesį į jų kokybę, būklę, gamintojo garantiją ir, žinoma, pačių padangų matmenis. Tuomet įsigytos naujos padangos Klaipėdoje ar naujos padangos Panevėžyje tarnaus ilgai, patikimai ir saugiai.

Su įvairių transporto dalių atnaujinimu tenka susipažinti dažnai, ypač, kai artėja nauja sezono pradžia. Šiuo laiku aktualu ir būtina tinkamai pasirūpinti transporto priemone, mat senos padangos greitai dėvisi ir nebėra tokios patikimos. Tuo tarpu naujos padangos gali kur kas geriau pasitarnauti kelyje ir už jo ribų. Visa tai ir dar daugiau galima įsigyti ne vienoje prekybos vietoje: mieste ar tiesiog internete.