keyboard_arrow_right
Laisvalaikis
Laisvalaikis

Švenčių planavimas nėra lengvas darbas

renginys

renginys

Visuomet manėte, kad surengti šventę yra labai paprasta ir nesudėtinga? Jums niekuomet to dar nebuvo tekę daryti patiems savo rankomis? Akivaizdu, kad tokiu požiūriu vadovaujasi ne vienas žmogus, kuriam niekada nebuvo tekę praktiškai susidurti su švenčių ir renginių organizavimu. Vos tik pradedame patys rūpintis tokių užduočių įgyvendinimu, akimirksniu suprantame, kad mūsų pirminis požiūris buvo labai neteisingas. Darbų, kuriuos tenka atlikti, būna daugybė – ir kiekvienas iš jų yra tarpusavyje susijęs, t.y. turintis tiesioginės įtakos galutiniam rezultatui. Taigi, kaip jau supratote, jei jūs norite surengti didelę ir gražią šventę, kuria būtų patenkintas kiekvienas šventės dalyvis, turite gerokai pasistengti, kartu skirdami ir labai daug laiko bei jėgų.

Žinoma, visuomet į pagalbą galima pasitelkti šios srities specialistus. Kai kurie žmonės, kurie pirmą kartą organizuoja šventes, yra linkę kreiptis į švenčių ir renginių organizatorius, kurie specializuojasi šioje srityje ir žino, kokie sprendimai galėtų būti patys tinkamiausi. Todėl jei jūs taip pat nenorite visų darbų įgyvendinti patys ir būti visiškai už viską atsakingi, galite ieškoti renginių organizatorių, kurie atsižvelgę į jūsų lūkesčius sukurtų labai gražią šventę, kuri atitinka ir jūsų iš anksto numatytą tematiką.

Tuo tarpu, jei jūs nenorite investuoti į tokias paslaugas ir galvojate, kad vis dėlto pajėgsite tokiais darbais pasirūpinti patys, nepamirškite, kad tam reikės pakankamai daug laiko. Todėl jokiu būdu neskubėkite ir nesistenkite visko atlikti kaip įmanoma greičiau. Priešingu atveju jums būtų labai paprasta padaryti daug įvairių ir brangiai kainuojančių klaidų.

Labai svarbu atminti ir dar vieną aktualią detalę – tai šventėje būsiančias pramogas. Kiekvienas žmogus, kuris atkeliaus į jūsų surengtą šventę, tikėsis labai smagiai ir turiningai praleisti savo laisvą laiką. Dėl šios priežasties negalima sau leisti juos nuvilti. Jūs turėtumėte atsižvelgę į šventės tematiką ir auditoriją numatyti pačias tinkamiausias pramogas, kurios praskaidrintų dalyvių nuotaiką ir užtikrintų, kad jie savo laiką praleis nepamirštamai ir labai turiningai. Pavyzdžiu, viena iš pramogų galėtų būti lazerių šou (Saliutas.lt).

Laisvalaikis

Originalios ir smagios sužadėtuvės

suzadetuves

suzadetuves

Kokios sužadėtuvės yra pačios originaliausios? Iš pirmo žvilgsnio atsakymas į pastarąjį klausimą yra pakankamai akivaizdus ir paprastas – tai labiausiai netikėtos sužadėtuvės, kurios įvyksta neįprastomis aplinkybėmis. Tačiau iš tiesų, visą tai kur kas lengviau pasakyti nei padaryti. Kiekvieno žmogaus požiūris į sužadėtuves labai skiriasi. Vieni žmonės siekia minimalizmo ir mano, kad tai yra pats tinkamiausias sprendimas, o tuo tarpu kiti mano, kad kur kas geriau pritaikyti pačius šiuolaikiškiausius ir ištaigingiausius sprendimus. Kiek žmonių, tiek ir skirtingų pasirinkimų. Ir tikrai nei vienas iš jų nėra nei blogesnis, nei geresnis. Viskas priklauso tik nuo jūsų konkrečių lūkesčių. Žinoma, labai svarbu atsižvelgti ir į savo antrosios pusės skonį bei norus. Juos turėtumėte išsiaiškinti iš anksto, neatskleisdami savo būsimų ketinimų.

Bet kuriuo atveju, jei žmonės, kurie organizuoja savo būsimas sužadėtuves, nepraleidžia progos pasinaudoti internetu, daugelio klausimų sprendimas tampa paprastesnis. Pavyzdžiui, kuomet jūs pradėsite galvoti apie sužadėtuvių žiedų įsigijimą, nepamirškite, kad vietoje fizinių juvelyrikos parduotuvių jūs galite pasirinkti sužadėtuvių ir vestuvių žiedais prekiaujančias internetines parduotuves (https://premiere.lt/vestuves/suzadetuviu-ziedai). Žinoma, galbūt jums iš pirmo žvilgsnio toks sprendimas atrodo pakankamai neįprastai, tačiau pastaruoju metu vis daugiau žmonių į pagalbą pasitelkia tokio pobūdžio sprendimus, kurie jiems suteikia kur kas daugiau patogumo ir leidžia norimą tikslą pasiekti paprasčiau. Kaip bebūtų, el. parduotuvėse vartotojai gali pasirinkti iš gerokai platesnio asortimento. Todėl nepaisant to, kokie bebūtų jūsų lūkesčiai, internetu juos galite patenkinti kur kas lengviau.

Taip pat svarbu, kad jūs daug pastangų skirtumėte ir sužadėtuvių vietos apgalvojimui ir jos pasirinkimui. Be abejo, visuomet galima pasirinkti visiškai atsitiktinę vietą, kurioje jūs pasipirštumėte, tačiau svarbu, kad tai būtų ne tik netikėta, tačiau ir labai jauku. Be to, reikia pagalvoti ir apie tolimesnę šventę, kuriai būtina tinkamai pasiruošti. Net jei jūs neturite tokio pobūdžio patirties ir nežinote, kaip galėtumėte suorganizuoti labai smagią bei turiningą dieną, kurios nepamirštumėte dar labai ilgą laiką, galite kreiptis į atitinkamų sričių specialistus.

Laisvalaikis

O kaip keliaujate jūs?

Kokią šalį svajojate aplankyti? O gal ne vieną? Puiku, nes šių laikų kelionių galimybės tiesiog stulbinančios. Štai Lietuvoje žiema, o jūs mėgaujatės Egipto saule. Taip, žiemos kelionės į Egiptą yra viena iš gerų galimybių.

Daugelis pasakytų, jog kelionių metas yra vasara. Tada nemažai žmonių atostogauja – vyksta į gimtinės kurortą ar kraunasi lagaminus ir skrenda į tolimesnius kraštus. Vis dėlto akivaizdu, kad kai kurie atostogauja rudenį, kiti pavasarį. Arba žiemą. Ar kada pagalvojote, kad žiemos kelionės į Egiptą gali būti labai tikslingas sprendimas? Kodėl? Todėl, kad vasarą ten gali būti karščiau, nei norėtumėte. O žiemą – kitas reikalas.

Pradėjus kalbėti apie sprendimus, susijusius su kelionėmis, priartėjama ir prie kitos temos: kaip apskritai kas nors pasirenkama? Pavyzdžiui, siūloma Turkija arba Egiptas. Ir vykstama į Egiptą. Arba į Turkiją. Arba žvalgomasi kitų variantų. Dar daugiau įvairovės, kai šnekos pasisuka atsiliepimų link. Vienas keliautojas Hurgadą apibūdintų kaip nuostabų kurortą, o kitas pritartų, bet ne taip entuziastingai. Vieniems geriausias poilsis yra Lietuvoje, o kiti teigia per atostogas norintys pakeisti aplinką ir pabūti gerokai toliau nuo namų, o ne Palangoje ar Šventojoje.

Ir taip visur – kai kas patinka, kai kas nepatinka, dėl ko nors sutinkama, dėl kai kurių dalykų nesutinkama. Net ir apie patį keliavimą kaip apie pomėgį galima diskutuoti ilgai. Ar keliauti verta? Gal neverta? (Daugelis atsakytų, jog verta.)

O kaipgi keliaujate jūs? Kurios barikadų pusės laikotės? Ar kelionės yra jūsų pomėgis? Jei į pastarąjį klausimą atsakėte teigiamai, tuomet veikiausiai žinote, kad žiemos kelionės į Egiptą – gana populiaru. Nepaisant pačių įvairiausių norų ir sampratų, paprastai pritariama, jog žiema ir Egiptas – neprastas variantas.

Galima mąstyti įvairiai. Jei vienus metus nevykstama į užsienį, tai sutaupoma ir vėliau įmanoma nukeliauti toliau, egzotiškiau. Kita vertus, laikui bėgant padaugėjo šaunių pasiūlymų, tad Egiptas, Turkija ir kitos šalys pasiekiamos lengviau ir pigiau.

Lietuva, pasaulis, pinigai… Šiaip jau kai kurie tiesiog nesvajoja apie keliones į užsienį. Ir tai natūralu. Juk neprivalo patikti automobiliai ar mada. Neprivalo patikti kava ar mėsainiai. Neprivalo patikti miesto šurmulys. Neprivalo patikti ir tolimos kelionės. Tiesa, veltis į kompromisus nebūtina. Pavyzdžiui, bandoma nuspręsti: Pramoginė ar poilsinė kelionė? Gal pramoginė? Bet ne… Gal poilsinė? Lyg ir nieko, bet… Ir taip mąstoma, mąstoma… O ar kas nors išmąstoma? Paaiškėja, kad pramoginės ir poilsinės kelionės – suderinama. Tokia ta šiuolaikinė rinka – joje randama ne pusėtinų, o visapusiškai patrauklių pasiūlymų. Ir ne tik teoriškai, ne tik reklaminiuose lankstinukuose, bet ir praktiškai. Kitaip tariant, jei kelionių organizatorius patikimas, išpildomos žadėtos sąlygos.

Nesvarbu, ar tai žiemos kelionės į Egiptą, ar maršrutas visai į kitą pasaulio pusę. Kad ir kas pasirenkama, įpročiai skiriasi. Skiriasi ir kelionių organizavimo įmonių reklamos. Ir dar daug dalykų yra nevienodi. O tai reiškia, kad kiekvienas straipsnio skaitytojas naudojasi vis kitokiais kelionių pasiūlymais. Bet Egiptas – tai, dėl ko sutinka daugelis (sutinka, kad kažkas ten vilioja).

Laisvalaikis, Namai

Kokią funkciją šiandien namuose atlieka televizoriai

televizoriai

televizoriai 

Turbūt daugelis dar atsimena laikus, kai televizoriai namuose buvo geidžiamas pirkinys. Žinoma, tobulėjant technologijoms, keičiasi ir žmonių poreikiai, tad televizorius jau kuris laikas nėra pati pagrindinė namų interjero ar patogumo detalė. Priešingai, šiandien moderniuose namuose televizoriui suteikiamos naujos funkcijos, jiems atrandamos naujos netikėtos vietos. Tiems, kurie ieško idėjų, kaip namuose suteikti televizoriui naują gyvenimą, dalijamės keliais patarimais.

Televizorius – žaidimų pagalbininkas

Visame pasaulyje, tame tarpe ir Lietuvoje sparčiai populiarėja įvairūs galvosūkiai bei protiniai žaidimais. Daugelis žmonių o ypač šeimos ieško aktyvių pramogų, kai reikia pasukti galvą. Tačiau kažkur išvykti ne visuomet yra galimybė. Todėl tiems, kurie ieško, kaip praskaidrinti šeimos vakarą namuose, yra puikus sprendimas. Televizoriai namuose gali pasitarnauti kaip žaidimo pagalbininkas. Pavyzdžiui, televizoriaus ekranas gali būti pagalbininkas parodyti užduotims ar klausimams, kad tekstas visiems būtų pakankamo dydžio ir įskaitomas.

Be to, jeigu galvojate apie naują kompiuterinio žaidimo konsolės pirkinį, čia taip pat reikės televizoriaus. Geriausiai tokiai funkcijai rinktis patikimą modernų televizorių su aukšta raiška ir papildomomis funkcijomis. Pavyzdžiui, 3D efektu. Tuomet prasiplės ir žaidimų pasirinkimas, kuriuos galite žaisti per televizorių. Paieškojus tinkamo varianto, tikėtina, surasite ir specialiai žaidimams pritaikytų gaminių, kurių kainą galima sužinoti portale kainos.lt Čia netgi galėsite palyginti kainas pas skirtingu pardavėjus. Šiek tiek pasidomėję, surasite Jums labiausiai tinkantį ir pinigus taupantį variantą.

Televizorius – interjero detalė

Kaip ir daugelis technikos prietaisų, taip ir televizoriai per kelis dešimtmečius išgyveno įvairių istorijos etapų. Šiandien televizorius labai skiriasi nuo savo amžininko, kurį galėjome išvysti senelių namuose. Tačiau kuriant išskirtinį namų interjerą, nebūtina atsisakyti istorijos, kuri įkvepia. Todėl antikvarinių daiktų parduotuvėse bei sendaikčių turguose iki šiol galima rasti senovinių televizorių, kurie jau seniai neparduodami. Išsirinkus tinkamą bei pasirūpinus jo atnaujinimu galima susikurti išskirtinę interjero detalę. Toks daiktas puikiai tiks svetainėje, darbo kambaryje ar terasoje.

 

Žinoma, interjere naudojami ir modernūs televizoriai, kurie pasirenkami dėl jų išvaizdos ir stiliaus. Pavyzdžiui, jau kelis metus Lietuvoje labai populiarūs lenkti televizoriai, kurie ne tik praplečia savo atliekamų funkcijų spektrą, bet ir puikiai dera prie modernaus namų interjero, o tiksliau, tampa išskirtine namų detale.

 

Laisvalaikis

Anglų kalbos kursai – geras Naujųjų metų tikslas

Anglų kalbos kursai

Anglų kalbos kursaiNaujieji metai… Per jokią kitą šventę neprisižadame tiek daug visko. Naujųjų metų pažadai, tikslai – puikiai žinomi žodžiai, kurių gausa plūsta gruodžio pabaigoje ir sausio pradžioje. Vieni žmonės jau turi patirties tikslų formulavimo ir įgyvendinimo srityje, o kitiems tai atradimas. Tikslų sąraše nesvetima frazė – anglų kalbos kursai.

Anglų kalbos kursai – tai ir asmeninis, ir profesinis tobulėjimas. Vieniems tai hobis, kitiems būtinybė, treti sumąsto, kad noras išmokti anglų kalbos galėtų tapti puikiu Naujų metų tikslu. Šiuo atveju geriausiai tiktų įprasto posakio korekcija: ne „kiek žmonių, tiek nuomonių“, o „kiek norų, tiek ir tikslų“ ar „kiek situacijų, tiek ir skirtumų“. O gal „kiek situacijų, tiek ir variantų“?

Kad ir kaip suformuluotumėte, Naujųjų metų tikslų rašymo tendencijos – tema, dominanti daug žmonių. Vieniems mokėti anglų kalbą yra privalu, o kiti norėtų realizuoti gabumus, tačiau nežino, kokios veiklos imtis. Nuo tokių skirtumų priklauso ir konkretus tikslas. Pavyzdžiui, jei jūsų vadovas nurodė, kad per pusmetį patobulintumėte anglų kalbos įgūdžius, vadinasi, turite aiškų terminą, kuriuo vadovausitės. Jeigu tiesiog panorote išmokti (be papildomų liepimų ar skatinimų), termino neprireiks. Kita vertus, net labai rekomenduotina nusistatyti tam tikrą datą. Kodėl? Todėl, kad tikslas taps rimtesnis. Jei paprasčiausiai užsirašote, jog turite išmokti, tai gali praeiti viena savaitė, antra, trečia… Juk pakaktų vieno skaičiuko – ir po tų trijų savaičių jau pagrindai ne patys prasčiausi.

Minėtą situaciją, kai darbdavys liepia per x laiko tarpą pagerinti anglų kalbos įgūdžius, galima apibūdinti įvairiai. Bet daugeliu atveju mintys sukasi link šitokio teiginio: žinant terminą lengviau susikoncentruoti ir iš tiesų įgyvendinti tikslą.

Ar apskritai naudinga užsirašyti tikslą lape? Ar anglų kalbos kursai yra geras sprendimas? Į antrą klausimą be dvejonių atsakytume teigiamai. Tikslo užrašymas taip pat įvardijamas kaip puikus būdas, tačiau viskas priklauso nuo tam tikrų dalykų. Pavyzdžiui, laiko terminas, apie kurį jau prašnekta anksčiau. Konkreti formuluotė irgi turi įtakos. Jei užsirašote „tobulai išmokti per mėnesį“, po mėnesio galite tiesiog nusivilti. Vienoks uždavinys pramokti ar išmokti tiek, kad pavyktų laisvai susikalbėti. Kitoks uždavinys – suvokti painiausius lingvistinius zigzagus. Tai nė mėnesio ir ne poros metų klausimas.

Džiugu, kad kiekvienam atvejui yra tinkamas variantas. Štai pradedantiesiems anglų kalbos kursai organizuojami atsižvelgiant į kitus aspektus, nei mokant magistrantus, baigusius anglų kalbos bakalaurą. Akivaizdu, kad net panašius darbus dirbantys asmenys orientuojasi į skirtingas plotmes. Įsivaizduokite du vertėjus – vienas specializuojasi grožinių kūrinių srityje, o kitas verčia medicinos tematikos tekstus. Abu turi puikiai mokėti ir užsienio, ir lietuvių kalbą, tačiau pirmu ir antru atveju specifika skirtinga.

Nesvarbu, ar pretenduojate tapti vertėjais, ar nė iš tolo į šią pusę nežiūrite, kokybiškumo nestokojantys anglų kalbos kursai gali būti labai tikslingas Naujųjų metų tikslas. Tačiau tik užsirašyti nepakaks. Jei išmoksite dvidešimt žodžių, tai jau bus šiokia tokia pradžia. Geriau mažais žingsneliais nei plačiais mostais, kurie vėliau numuštų entuziazmą.

Laisvalaikis

Akustinės gitaros dabar drąsiai galite ieškoti internete

gitara

gitaraGitaros įsigijimas, kaip ir kitų muzikos instrumentų, nėra gana lengva užduotis, nes vis dėlto – tai nėra kažkoks paprastas daiktas, kurį galima įsigyti atsižvelgiant į specifikaciją. Gitarų yra visokių, o tai reiškia, kad kiekvienam muzikantui tik vis kitos rūšies instrumentas. Pavyzdžiui, akustinės gitaros skirtos vienam muzikos žanrui, o klasikinės – kitam. Elektrinės ir bosinės gitaros vėlgi – turi kitą paskirtį. Norint įsigyti gitarą, nepakaks atsižvelgti į gamintoją ir kitus ypatumus – teks iš anksto pasidomėti kaip reikia rinktis šį instrumentą. Tiesa, jeigu nusprendėte ieškoti pasiūlymų internete, tai tuo pačiu naudinga būtų atkreipti dėmesį el. prekybos privalumus bei trūkumus.

Visos gitaros bei kiti muzikos instrumentai šiuo metu siūlomi specialiose el. parduotuvėse, skelbimų tinklapiuose, forumuose bei socialiniuose tinkluose. Galvojantiems kur geriausia būtų pirkti, tiesiog vertėtų suprasti, kad tik el. parduotuvės yra įprasti pardavėjai, kurie siūlo visas garantijas. Visose kitose vietose prekiauja privatūs asmenys, kurie tiesiog užsiima atsitiktinių daiktų prekyba. Tai reiškia, kad perkant iš privataus asmens, galima ir apsigauti. Privatūs asmenys dažniausiai siūlo naudotus instrumentus, o kaip pardavėjai – jokių garantijų neužtikrina. Tad, jeigu į gitaros įsigijimą žiūrite rimtai, tuomet patartina dairytis į el. parduotuves.

Kaip bebūtų, internetu muzikos instrumentus įsigyti galima saugiai tik tuo atveju, jeigu pasirinktas pardavėjas nėra koks nors gerai žinomas aferistas. Kaip tokių išvengti? – nesirinkite neaiškių asmenų ir tiek. Lietuvoje, kaip nekeista, nėra daug el. parduotuvių, kurios specializuojasi muzikos instrumentų prekyboje. Lietuvoje raiste tik vos kelias žinomas internetines parduotuves, kuriose galėsite įsigyti muzikos instrumentus saugiai. Tai gana ilgai veikiančios el. parduotuvės, kurios turi ne vienerių metų patirtį. Dažniausiai ten pateikia gausiausias pasirinkimas ir aišku – užtikrinamos pirkėjų teisės.

Kalbant apie el. parduotuvių privalumus, labiausiai išskirti reikia kainas. Matote, muzikos instrumentus internetu pirkti naudinga dėl to, kad kainos ten skiriasi nuo įprastų fizinių parduotuvių. Jos skiriasi el. parduotuvių naudai t.y. jos siūlo pigesnius instrumentus. Neapsigaukite – pigesni muzikos instrumentai nereiškia, kad ji mažiau kokybiški. El. parduotuvės gitaras bei kitus muzikos instrumentus pigiau įsigyti siūlo dėl paprastos priežasties – dėl didelės konkurencijos, jos yra priverstos leisti kainas.

Ieškantiems akustinės gitaros, nevalia pamiršti, kad užsakymo procesas gali užtrukti, jeigu pardavėjas vietoje neturės jūsų norimo instrumento. Perkant akustinę gitarą iš el. parduotuvės, prieš tai reikėtų įsitikinti, kad pardavėjas turės ją sandėlyje. Prieš pervesdami pinigus to pasiteiraukite ir tiek.

Pristatymo atveju irgi būtina žinoti kelias smulkmenas. Pirmoji – už pristatymą gali tekti patiems susimokėti. Prie gitaros kainos gali būti pridedamas pristatymo mokestis. Žinoma, ne visi pardavėjai reikalauja didelių mokesčių – yra tokių, kurie viską pristato nemokamai. Kita smulkmena – pristatymo galimybių yra įvairiausių. Jūs galite su pardavėju sutarti, kad pinigus sumokėsite atvykus kurjeriui. Tokią atsiskaitymo galimybę siūlo ne vienas pardavėjas. Na ir galiausiai, turite suprasti, kad kai kurie pardavėjai užsiima tik tarpininkavimu, tad gali būti, jog užsakytos akustinės gitaros teks laukti ne vieną savaitę. Tiesiog prieš užsisakant ją, pasidomėkite pristatymo terminais, kad nebūtų jokių nesusipratimų.

Laisvalaikis

Skrydžiai į Berlyną bei Frankfurtą: kurie jie siūlomi pigiau?

skrydžiai į Berlyną

skrydžiai į BerlynąVokietiją turistai renkasi ne šiaip sau – tai viena didžiausių Europos šalių, turinčių nemažą istorinį palikimą. Vokietiją istorija besidomintys žmonės lanko tikėdamiesi rasti kažkokius antrąjį pasaulinį karą menančius statinius, paminklus bei kitus objektus. Dėl šios priežasties, skrydžiai į Berlyną ir į Frankfurtą yra itin dažnai pasirenkami lietuvių ir ne tik. Šiuose miestuose galima rasti daug ką. Be abejo, šie miestai pasirenkami ir kaip tarpinė stotelė vykstant į toliau esančias šalis.

Ieškantiems lėktuvų bilietų, pirmiausia neprošal būtų pasidomėti saugiausiomis vietomis, kur bilietus būtų galima įsigyti be jokios rizikos. Internetu visus lėktuvų bilietus galima užsisakyti be jokių problemų, bet aišku – nemalonumų pasitaikys tuomet, jeigu rinksitės neaiškius tinklalapius.

Geriausia būtų dairytis į pigių skrydžių bendrovių pasiūlymus. Tokios bendrovės turi savo užsakymo sistemas, kuriose galite rezervuoti ar iš anksto užsakyti bilietus be jokių tarpininkų. Blogiausia nebent tai, kad perkant bilietus tiesiogiai, nėra matomi visi geriausi pasiūlymais. Neretai geriausius pasiūlymus pateikia specialios interneto svetainės arba kelionių organizavimu užsiimančios agentūros. Jos gauna tam tikrą bilietų kiekį. Už kiekvieną bilietą kainas jos nustato savarankiškai. Taip yra dėl to, kad agentūros bei kiti tarpininkavimu užsiimantys asmenys gauna didesnes nuolaidas bilietų įsigijimui, jeigu perkamas ypač didelis jų kiekis. Tad, jums būtų naudinga paieškoti kelionių agentūrų ar šiaip specialių tinklalapių – galbūt ten rasite pigesnius lėktuvų bilietus.

Kalbant apie skrydžius į Berlyną bei Frankfurtą, pabrėžtina, kad iš čia skristi į kitas šalis yra naudingiau. Trumpai tariant, Lietuvoje veikiančios oro linijos gali pasiūlyti tik kelias kryptis tiesioginiams skrydžiams. Norint keliauti į kažkokias egzotines šalis, teks atlikti persėdimus. Tačiau, turėkite galvoje, kad tiesioginiai skrydžiai iš Berlyno ar Frankfurto vykdomi į daugelį kraštų. Tuo labiau, užsakyti bilietus iš ten veikiančių oro linijų gali būti naudingiau. Mat, ten galima rasti dar mažesnes skrydžių kainas.

Norintiems skristi į Frankfurtą ar Berlyną, tiesiog reikia suprasti, kad ne ik pigių skrydžių bendrovės pateikia naudingus pasiūlymus. Juos pateikia netgi kelionių agentūros.

Laisvalaikis

Renginių vedėjų paslaugos turėtų būti užsakomos tik su sutartimi

visivedejai.lt

visivedejai.ltUostamiestyje galima rasti tikrų profesionalų, kurie renginius veda be jokių nesklandumų. Tačiau verta žinoti, kad dabar renginių vedėjų pasirinkimas yra toks didelis, kad ypač svarbu dairytis į jų atsiliepimus. Ne tik miestas jums turėtų rūpėti – jums turi rūpėti ar pasirinktas renginių vedėjas tikrai sugebės darbą atlikti taip kaip reikia. Puslapyje visivedejai.lt/renginiu-vedejai-klaipedoje šiuo metu pateikiamas geriausių ir populiariausių renginių vedėjų sąrašas, tačiau turėkite galvoje, kad ieškant tokio specialisto savarankiškai, visada siūloma vadovautis atsargumo principais. Matote, netgi ir renginių organizavimo srityje būna nesusipratimų ar net apgavysčių. Renkantis renginių vedėją, visada reikia neskubėti ir pirmiau gerai viską apmąstyti.

Renginių vedėjų pasirinkimas yra didžiulis ir tai galbūt netgi nėra labai didelis privalumas. Matote, su pasiūla auga ir sukčių skaičius. Atsiranda įvairiausių apgavikų arba tiesiog mėgėjiškas paslaugas teikiančių asmenų, kurie tikrai paima gana solidžias sumas, o paskui renginį veda gana atmestinai. Priklausomai nuo renginio tipo, visada reikėtų atsižvelgti į specialisto patirtį. Patirtis gali būti kaip argumentas siekiant nusiderėti kainą. Pavyzdžiui, jeigu radote kažkokį renginių vedėją, kuris neturi labai daug patirties, tai reiškia, kad nebūtų racionalu jam mokėti tokią pačią pinigų sumą kaip profesionalui. Galite derėtis, jog kaina būtų nuleidžiama.

Ne ką mažiau svarbu ir tai, kad kai kurių renginių vedėjų atsiliepimai nėra blizgantys. Yra tokių, kurių paslaugomis liko nepatenkinti daugelis klientų. Į tokius renginių vedėjus net neverta kreipti dėmesio. Profesionalūs renginių vedėjai dažniausiai turi vien tik gerus atsiliepimus, tačiau turėkite galvoje, kad jų paslaugų kainos anaiptol nebus tokios kaip mėgėjų. Profesionalų paslaugų įkainiai dažniausiai yra gerokai didesni, užtat turėkite galvoje, kad jie visą darbą atliks nepriekaištingai.

Renginių vedėjų samdymo metu nemažai dėmesio reikėtų sutelkti į apmokėjimo tvarką bei paslaugų sutartį. Norintiems ramybės ir saugumo, patariama sudaryti paslaugų teikimo sutartį. Ji apsaugos nuo galimo nesusikalbėjimo ir nepagrįstų lūkesčių. Taip pat sutartyje pažymimos kainos ir paslaugų apmokėjimo tvarka. Tad, jeigu ieškote renginių vedėjo, būtinai pasiruoškite sutartį arba jos reikalaukite iš renginių vedėjo.

Laisvalaikis

Ką rinktis: sausas maistas katėms ar konservai?

sausas maistas katėms

sausas maistas katėmsNors kates taip pat galima šerti ir žalia mėsa, tačiau dauguma kačių augintojų pasirenka paprastesnį kelią.  Tinkamai parinktas sausas maistas katėms arba konservai taip pat gali būti puikiu pasirinkimu, tačiau čia neretai keliamas klausimas, kuri galimybė pasiteisins labiau – sausas pašaras ar konservai. Ir vienas, ir kitas pasirinkimas turi savų privalumų bei trūkumų, taigi, svarbu tai įvertinti.

Pašaras ir dantų priežiūra

Kartais baiminamasi, kad tuo atveju, jei katėms bus duodami konservai, nukentės katės dantų būklė. Vis dėlto, tenka pripažinti, kad taip gali nutikti ir tada, jei katę šersite sausu maistu. Taip, sausas maistas yra kietesnis, tačiau net ir tada, jei bus parenkamas toks pašaras, bus reikalinga tinkama katės dantų priežiūra. Kai kurių veislių kačių (pavyzdžiui, Kornvalio reksų) dantys yra gana silpni, tad svarbu stebėti dantų būklę. Kačių dantys turi būti reguliariai valomi – tam tinka įvairūs geliai ar specialios dantų pastos. Jei katė bus šeriama žalia mėsa (jos nereikėtų smulkiai pjaustyti), panašų susiformuos mažiau.

Drėgmės kiekis

Jei bus parenkamas sausas maistas katėms, tokiu atveju pasirūpinkite, kad  katė laktų pakankamai vandens (katės kartais tingi tą daryti…) Sausame maiste drėgmės kiekis yra mažesnis nei konservuose, todėl svarbu, kad katė gautų pakankamą vandens kiekį. Tuo atveju, jei parenkami konservai katėms, su maistu augintinė gaus daugiau vandens, tad jo išlakti reikės mažiau.

Skaitykite sudėtį

Vienareikšmiškai atsakyti, koks pašaras katėms yra tinkamiausias, tikrai negalima, nes visada svarbu skaityti maisto sudėtį. Nesvarbu, ką nuspręsite pasirinkti – sausą maistą ar konservus, bet kuriuo atveju pasirūpinkite, kad pašare būtų pakankamai didelis kiekis mėsos. Nesuklysite pasirinkdami tam tikrų konkrečių gamintojų produkciją, pavyzdžiui, Brit Care ar Royal Canin – šių prekės ženklų pašaras katėms yra aukščiausios kokybės, tad galite būti visiškai ramūs, kad augintinė gaus pakankamą reikalingų medžiagų kiekį.

Taip pat galite atkreipti dėmesį į tai, ką labiausiai mėgsta jūsų augintinė. Turbūt nereikia net sakyti, kad katės mieliau renkasi badauti nei valgyti nemėgstamą ėdalą, taigi, pasirūpinkite, kad pašaras būtų ne tik maistingas, bet taip pat ir skanus.

 

 

Laisvalaikis

Krikštynų dovanos – kokios jos?

krikšto dovanos

krikšto dovanosKrikštynos – viena iš pačių gražiausių, pirmųjų kūdikio švenčių šeimoje. Tai šventė, ne tik vaikeliui, bet ir visai šeimai ir giminei. Tikriausiai dauguma neįsivaizduotų tokios šventės be svečių, įvairių vaišių, šventinės atmosferos ir žinoma – dovanų. Nors iš pradžių gali pasirodyti, kad krikšto dovanos visos vienodos ir nereikia daug sukti galvos ją renkant, tačiau į tai reikėtų pažiūrėti rimčiau. Tai turėtų būti dovana, kuri būtų ne tik vienadienė, bet ir kaip atsiminimo simbolis, kai vaikas užaugs. Taigi kokios gali būti krikšto dovanos?

Viena iš krikšto dovanų tikriausiai turėtų būti pašventintas kryželis, kaip pakabutis ant grandinėlės. Tokią dovaną dažniausiai dovanoja krikšto tėvai, o geriausia būtų, renkant kryželį, atkreipti dėmesį į tai iš kokio tauriojo metalo jis yra pagamintas. Krikšto proga,  pakabučius su grandinėlėm populiariausia dovanoti pagamintus iš sidabro. Dar viena populiari dovana – dėžutė pirmajam dantukui. Tai išties puiki ir be galo vertinga dovana ne tik vaikui, bet ir tėvams, kadangi į dėžutę įdėdamas pirmasis dantukas visą gyvenimą tėvams primins apie kūdikio šventę, o pačiam vaikui tai bus puikus kūdikystės prisiminimas, kartu su artimųjų įteikta dovana – dėžute. Norint, kad dėžutė būtų dar unikalesnė – jas galima graviruoti, įamžinant datą, bei vardus tų žmonių, kurie sveikina. Dar viena nuostabi dovana galėtų būti krikštynų tematikos nuotraukų albumas, kuriame galima būtų įdėti ir įamžinti daug nuotraukų iš vaikelio krikštynų šventės. Jeigu kūdikis krikštijamas dar labai mažas, neseniai išpopuliarėjusi tokia dovana kaip rinkinys vaiko rankos ar kojos antspaudui daryti. Tai puiki dovana, norint išsaugoti rankytės ar kojytės antspaudą, kaip ilgaamžį prisiminimą. Rankšluostis su išsiuvinėtais krikšto simboliais gali būti ne tik puiki atsiminimo dovana, bet ir praktiškas daiktas tėvams, kuris būtų reikalingas prižiūrint vaiką, o jam užaugus tai taptų kaip puikus prisiminimas su išsiuvinėtais šventės inicialais.

Krikšto dovanos gali būti ne tik suvenyrinės, o idealiausia, kai dovanos – suvenyrai suderinamos ir su kitais daiktais, kurie padėtų vaikui augant lavinti mąstymą, galbūt ir elgesį. Krikšto proga vaikui galima dovanoti ir tokias dovanas, kurios būtų įdomios pačiam vaikui, nereikiant laukti kol jis užaugs. Tokios dovanos galėtų būti įvairios pažintinės knygos, lavinančios vaiko mąstyseną arba įvairūs žaidimai lavinantys vaiko kalbą. Vis dėl to sveikinant vaiką su Krikštu, reikėtų nepamiršti, kad tai taip pat didelė šventė jo tėveliams, todėl iš artimojo, svečio pusės būtų labai gražų nepamiršti įteikti gėlių vaikelio tėvams. Krikšto dovanų pasirinkimas išties didelis, tačiau kiekvienas turime išrinkti tokią dovaną, kurią norėtumėte nuoširdžiai padovanoti ir kuri įgytų prasmingą reikšmę tiek vaikui, tiek jo tėvams.